اجتماعی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

ماه نیوز/ گلستان مدیر اداره تبلیغات اسلامی گلستان گفت: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که مساجد، ائمه جماعات، جماعات، نمازگزاران، جامعه قرآنی و بانوان در رأس آن هستند که می توانند در انجام رسالت جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف کمک کنند. علم و مقاومت، آنها راه گشا هستند.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین مدیرمسئول تبلیغات اسلامی گلستان عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری ماه نیوز در گلستان با مسئولان جهاددانشگاهی، دانشگاه گلستان و خبرنگاران دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جهاددانشگاهی گلستان در این جلسه اظهار داشت: جهاد دانشگاهی به عنوان اولین نهاد فرهنگی و ناشر فرهنگ اسلامی شناخته می شود که عملکردهای موجود هماهنگی ویژه ای با سازمان تبلیغات اسلامی دارد.

تبلیغات اسلامی گلستان با کمک جهاد دانشگاهی

شهبازی افزود: ماموریت جهاددانشگاهی از سال 64 مسیر فرهنگ و مدیریت دانشگاه ها را به سمت صنعت تغییر داد، هرچند که رسالت های فرهنگی خودش را حفظ کرد، ارتباط برقرار می کند و تنها گزارشگر تخصصی قرآنی تحت پوشش جهاد است. دانشگاه و به اطلاع حوزه های قرآنی و دینی می رساند.

وی با بیان اینکه جهاد دشگاهی در سال 88 در گلستان تشکیل شد و بر اساس ماموریت هایی در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تشریح شده است، بیان کرد: آسیب های اجتماعی و غیر اجتماعی را می سنجد و بیشتر اقدامات ما در حوزه اجتماعی است. آسیب می رساند.

تبلیغات اسلامی گلستان با کمک جهاد دانشگاهی

رئیس جهاددانشگاهی دانشگاه گلستان تاکید کرد: در بحث اخبار فرهنگی خبرگزاری بین المللی قرآنی (ایکنا) فعالیت می کند که در حوزه آموزش قرآنی و دینی فعال است، جهت تولید و خاطره حرکت متحرک است و روشنگری، راستگویی و حقیقت جویی در موج است.

پیشرفت 40 درصدی در فاز اول کهکشان های دارویی

به گفته شهبازی، سازمان دانشجویان فعالیت های فرهنگی مختلفی در دانشگاه ها انجام می دهد که در 5 سال گذشته ریاست گیاهان دارویی در استان گلستان فعال بوده است.

وی همچنین به فعالیت گیاهان دارویی در گالیچه اشاره کرد و گفت: گیاهان دارویی تسهیل کننده اقتصادی در منطقه بوده و برای استان گلستان و کشور مبدأ موثر خواهد بود و زنجیره ارزش شکل گرفته و نیازهای اقتصادی آغاز شده است. و موضوعات مختلف مربوط به ترویج، تولید، انعقاد قرارداد با کشاورزان، مشاوره با کشاورزان، تولید ملزومات و محصولات مرتبط و بازاریابی به پایان رسیده است.

تبلیغات اسلامی گلستان با کمک جهاد دانشگاهی

رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه گلستان با بیان اینکه فاز اول گیاهان دارویی دارای پیشرفت فیزیکی 3 درصدی است، گفت: 11 استان اقتصادی گلستان کشت شده است که برای کشاورزان گلستان و استان های مجاور مناسب است.

شهبازی گفت: کشت سیاه دانه نمونه موفقی در چند سال اخیر در استان گلستان بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه جهاد یکی دیگر از جهاددانشگاهی سلول های بنیادی خون است که به عنوان یک اقدام دانش بنیان مطرح است، افزود: در عین حال در حوزه آموزش و کارآفرینی 700 عنوان مهارت بر اساس نیازها و خواسته های مردم است و ما در تئاتر می دهیم و آموزش می دهیم.

تبلیغات اسلامی گلستان با کمک جهاد دانشگاهی

تبلیغات اسلامی گلستان با کمک جهاد دانشگاهی

مدیر تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این جلسه با بیان اینکه مسائل مبانی معرفت باید در همه ابعاد نظام عمومی فرهنگ و جامعه مورد توجه قرار گیرد، افزود: مردم از آن نهایت استفاده را کردند و به وجود آوردند. مجموعه های زیادی برای پرکردن خلأ برجای مانده توسط نهادهای حاکم.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی مورد اعتماد مردم است و نشانه آن جزء شئونات مردم و کل مردم است، افزود: ما شاهد ابعاد مختلف تحقیق نبوده ایم، در اعتماد نظام اسلامی و حاکمیت مردم امتیاز ویژه‌ای است که در سایر عرصه‌ها کمتر دیده می‌شود.

وی به همکاری مشترک تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان در تحقق شعار سال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شبکه ای در تبلیغات اسلامی استان گلستان وجود دارد که در راس آن مساجد، ائمه جماعات، مداحان، قرآنی است. جامعه و زنانی که می توانند تحقق رسالت جهاددانشگاهی در عرصه دانش بنیان و تاب آوری اقتصاد است.

انتهای پیام