عمومی

تخصیص۲۳هزار میلیاردتسهیلات قرص الحسنه برای ازدواج جوانان کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به لوگر کردین آنلاین، سید سولات مرتضوی دستیار رئیس شورای اداری استان کرمانشاه که عصر پنجشنبه در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: باتوجه با شناسایی مزیت های نسبی استان کرمانشاه، تفاهم نامه های مختلفی بین 200 واحد اجرایی و 32 واحد و سازمان در استان کرمانشاه انجام شد.

وی افزود: توافقات عمده ای در موضوعات زیربنایی، بهداشت و درمان، رفاه فرهنگی و اجتماعی، آب و خاک، کشاورزی، اشتغال و سایر موارد انجام شد.

دستیار اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تسهیلات پیش بینی شده در حوزه اقتصادی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی در مجموع 92 پروژه بزرگ و کوچک با تسهیلات تا سقف 15 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار شد.

مرتضوی بیان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده پروژه های راکد باید از حالت رکود خارج شوند و سایر پروژه های در حال اجرا نیز به ظرفیت اسمی خود برسند و در نهایت برای خروج از معضل بیکاری و شروع عملیات اجرایی پروژه ها. که در استان قابل اجرا باشد، باید عملیاتی تر شوند

وی نتیجه گیری خود را در خصوص تخصیص اعتبارات استانی در حوزه های مربوطه بیان کرد و ادامه داد: در حوزه عمرانی برای تکمیل و تجهیز 9 بیمارستان و 71 پروژه بهداشتی و درمانی، راه و جاده در منطقه وجود دارد. اغراق بیش از چهار هزار و 300 میلیارد تومان پیش بینی می شود.

دستیار اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: تصمیمات تکمیل پروژه های آموزشی، بهداشتی و زیربنایی استان کرمانشاه از سوی وزارت نفت با اعتباری نزدیک به 1000 میلیارد تومان برای تسریع در اجرای طرح های نفتی و پتروشیمی در استان کرمانشاه. از وزارت نفت تسهیلات بانکی و تامین زمین 24 هزار واحد شهری و 3 هزار واحد روستایی، 2 هزار و 273 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای ازدواج جوانان که در نظر گرفته شده است پرداخت شود. ان خواهد بود

مرتضوی گفت: تامین منابع و امکانات مورد نیاز برای کمک به مستضعفان و مددکاران و تسهیلات مسکن برای بزرگسالان بالای 1000 و 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سفر رئیس جمهور حمایت های لازم از سوی دستگاه های دولتی برای اجرای طرح های مناسب انجام خواهد شد، تاکید کرد: حمایت از طرح های مناسب در حوزه های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این سفر فرماندهی اجرایی امام و کمیته امداد امام خمینی (ره) تامین می شود.» تا مراحل اجرایی.