اجتماعی

تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای گره گشایی ترافیک قلعه نو

ماه نیوز/تهران استاندار تهران با بیان اینکه یکی از مشکلات شهر قرچک ورودی جدید قلعه است، گفت: این موضوع مردم را با مشکل مواجه کرده است که خوشبختانه دولت وام 100 میلیارد تومانی برای این قلعه در نظر گرفته است. باز شدن آن جاده به صورت کمربندی به زودی اجرا می شود.

محسن منصوری استاندار تهران شامگاه پنجشنبه 19 شهریور در جمع خبرنگاران گفت: امروز چند پروژه نمادین در شهرستان قرچک افتتاح شد که در حوزه عمرانی، اقتصادی، صنعتی و شهری پروژه های خوبی وجود دارد. تهیه کرده اند، همچنین برخی از این پروژه ها از جمله پروژه مجتمع سینمایی پردیس، پروژه های همسطح و مجلل هستند، سینما پردیس دارای 3 سالن سینما و یک فضای تئاتر شهری است.

وی بیان کرد: مجموعه های بسیار خوبی تحت عنوان نمایشگاه های دائمی و پروژه های کوتاه مدت تهیه شده که به نام سالن های ورزشی و مدیریت بحران است که برای افتتاح پروژه حدود 230 میلیارد هزینه شده است.

استاندار تهران افزود: امیدواریم شاهد اتفاقات خوبی در شهرستان قرچک باشیم.

منصوری در ادامه بیان کرد: بخشی دیگر از فعالیت مربوط به بهره برداری از شهرهایی مانند پیشوا، قرچک و پاکدشت است که سطح مشاوره آن در سطح شهرستان نیست و به صورت جداگانه پیگیری می شود، به عنوان مثال تصفیه خانه ری جنوبی، که توانستیم بخشی از آن را به اتمام برسانیم که حدود 90 میلیون مترمکعب آب از طریق این طرح به دشت ها و رودخانه ها اضافه می شود و بخشی برای کشاورزی و بخشی نیز برای تزریق آب به کانال های زیرزمینی استفاده می شود.

وی افزود: برای این پروژه حدود 2 هزار میلیارد از سوی دولت هزینه شده است که 800 میلیارد تومان آن در ماده 56 و 200 میلیارد تومان نقدی و 1000 میلیارد تومان نیز از سایر منابع تامین شده است. .

استاندار تهران در رابطه با رفع مشکلات شهرک های صنعتی اضافه کرد: مشکلاتی مانند زیرساخت های صنعتی در شهرک های صنعتی وجود دارد که باید هر چه سریعتر به آن رسیدگی شود، مشکلاتی مانند کمبود گاز و مشکلات ساکنان شهرک های صنعتی. شهرک هایی که با جهاد کشاورزی مورد بحث قرار می گیرد.

منصوری در ادامه تصریح کرد: از دیگر مشکلات شهرستان قرچک می توان به ترافیک ورودی به قلعه اشاره کرد که باعث ترافیک و مشکلاتی برای مردم شده است و قرار است به زودی اجرایی شود.

پایان پیام