هنری و فرهنگی

تدابیر لازم برای ارائه خدمات شایسته در دهه پایانی ماه صفر اتخاذ شود/روز ملی زیارت ثبت می‌شود

ماه نیوز/خراسان رضوی دستیار اول رئیس جمهور بر تقویت گروه ها و گروه های مردمی برای خدمت رسانی به میهمانان امام هشتم شیعیان تاکید کرد.

محمد مخبر امروز 24 شهریور در جلسه ستاد مرکزی خدمات رسانی به زائران حرم امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر تولیت استان قدس رضوی شد. کردی کرد: تفویض اداره امور به دست مردم همیشه نتایج بهتری به همراه دارد و هر چه دولت بتواند کارها را به خود مردم بسپارد، رضایت مردم بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به 2 سفر خود به مرزهای کیشور غربی در ایام اوج تردد زائران اربعین حسین (ع) افزود: عشق به امام حسین (ع) آستانه تحمل سختی های زیارت و انصاف مردم در معابر را بالا می برد. علیرغم وجود برخی محدودیت ها صبور و بدون نگرانی است و نیازهای خود را بیان کردند.

این خبرنگار ادامه داد: امسال ایام زیارت اربعین با گرمای شدید مصادف شده و همین موضوع مشکلات و نیازهای مردم در معابر را دوچندان کرده است. علیرغم اینکه دولت و مردم عراق به تمام ظرفیت های خود رسیده اند، اما ضعف برخی زیرساخت ها به ویژه در آن سوی مرز مشهود است.

وی افزود: مردم عراق با وجود سختی ها و محدودیت ها، هر چه در توان دارند در کلاس اخلاص قرار داده اند و در مسیر نجف تا کربلا، مهمان امام حسین (علیه السلام) هستند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر باید مردمی باشد و این امور به گروه ها و حرکت های مردمی سپرده شود، خاطرنشان کرد: این خدمات به زائران حرم مطهر امام رضا (ع) در دهه آخر ماه صفر باید مردمی باشد. برگزاری مراسم مناسب و مطلوب 28 ماه صفر و رفع نیازهای این گونه اسکان، حمل و نقل و اطعام بازدیدکنندگان با کمک و مدیریت گروه های مردمی می تواند به الگویی و الگویی برای خدمت رسانی به بازدیدکنندگان تبدیل شود.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری اینکه سالانه تعداد زیادی از شیعیان از کشورهای دیگر از جمله عراق، افغانستان و پاکستان به زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف می شوند، اهمیت برنامه ریزی دقیق برای پذیرایی و ارائه خدمات ویژه به این زائران در این زیارتگاه را ضروری دانست. گذرگاه های مرزی کیشورمان و همچنین در مدت اقامت خود در مشهد تاکید کرد.

این خبرنگار در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگاران گفت: مردم عراق آنچه را که در توان داشتند از همه جهت به صحنه آوردند. امیدوارم بتوانیم میزبان مهمانان خارجی در مشهد باشیم.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری این گونه مراسم مذهبی و مذهبی بر عهده مردم است و دولت تنها باید به عنوان تسهیلگر حضور داشته باشد، تصریح کرد: تامین برخی امکانات و زیرساخت ها از توان مردم خارج است و دولت باید این امکانات را فراهم کند اما تمرکز و مدیریت اصلی کار باید با استفاده از ظرفیت های مردمی انجام شود.

دستیار اول رئیس جمهور افزود: پس از چند سال وقفه در مجالس مذهبی و مذهبی به دلیل شیوع کرونا، امسال محدودیتی وجود ندارد و مردم مشتاقانه از این فرصت برای حضور در مراسم اربعین و روزهای پایانی ماه صفر استفاده می کنند. . تعداد زیادی از مردم به مشهد سفر خواهند کرد.

وی با اشاره به مصوبات و بحث های مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه تصمیمات لازم برای اسکان زائران امام رضا (ع) اتخاذ شد و آنچه در اختیار دولت برای این منظور است با صلاحدید تصمیم گیری می شود. از مردم به میزبانی آنها انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، خراسان رضوی، دستیار اول رئیس جمهور گفت: دولت در تلاش است تا روزی برای یادبود امام رضا (ع) به عنوان روز یادگار ملی ثبت شود.

پایان پیام