اجتماعی

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رئیس مرکز امور مذهبی شهر تهران با اشاره به هیاهو و فعالیت مساجد و محلات معنوی تهران در ماه مبارک رمضان، در ادامه معنویت جویی از این ماه در روزهای دیگر در شهر کلانشهر ادامه داد.

به گزارش این شهر و به نقل از سایت شهرستان، حجت الاسلام جواد صادق زاده – مشاور شهردار تهران برای قرآنی شدن مساجد باید جدی گرفته شود.

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی کشور با بیان این مطلب گفت: امسال سومین دوره تعیین کرسی‌های تفسیر قرآن با سخنرانی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی در روز سی برگزار می‌شود. سبک زندگی قرآنی را توضیح دهید مسجد افتتاح شد. ضمناً همه روزه در ماه مبارک رمضان در فضای مجازی (کانال های پیام رسان مساجد، کاخ ها، سایت اینترنتی شهر تهران و تجهیزات شهر تهران) برای شرکت عمومی هموطنان و پرتال شهر داخلی

مشاور شهردار تهران برای تحقق مطالبه رهبری بر اساس این که مساجد باید پایگاه قرآنی باشند، طراحی چراغ قرآنی را انتخاب کرده و می داند و می گوید: ماه مبارک رمضان نیز باید ادامه داشته باشد، بنابراین می خواهیم با کمک برنامه ریزی کنیم. از سوی مدیریت شهری پایتخت این خواسته باید تا حد امکان اجرایی شود.

حجت الاسلام صدیق زاده با اشاره به مهمترین برکات، آثار و آثار فرهنگی و اجتماعی ماه مبارک رمضان در سطح جامعه بیان کرد: در این ماه شاهد آنها خواهیم بود.

وی افزود: به ویژه آسیب های اجتماعی و فرهنگی که در ماه رمضان به برکت معنویت ایجاد می شود. علاوه بر این که جدایی از آمار، رصد فضای عمومی جامعه نیز پشتوانه این تغییر و تحول ارزشمند است.

رئیس مرکز امور مذهبی شهر تهران در پایان تصریح کرد: محافل انس با قرآن که از اول بهار تا شب در مساجد منتخب شهر تهران با مشارکت ستاد تفسیر قرآن آغاز شد. و با توجه به گزارشات و کشف تصاویری از مساجد، استقبال شهروندان از این برنامه الزامی است. همانطور که برخی از ائمه جماعات می خواستند انتخابات را در مساجد خودشان ادامه دهند.

انتهای پیام