اجتماعی

تدوین سندمدیریت راهبردی جهت ساماندهی معتادان متجاهر/لزوم احصاءوارایه اطلاعات خانه‌های پلاک قرمز

شهردار تهران در نشست بین دستگاهی بررسی معضلات اجتماعی با رویکرد ساماندهی معتادان متجاهر مهم ترین موضوعات را در این بخش مطرح کرد.

به گزارش ماه نیوز، علیرضا زاکانی در نشستی که امروز یکشنبه ۱۴ آذرماه در تهران به منظور بررسی آسیب ها و معضلات اجتماعی با رویکرد بسیج معتادان متجاهر برگزار شد، با تاکید بر اینکه با همکاری یکدیگر موضوع بسیج معتادان متجاهر را ساماندهی می کنیم. . وی در خاتمه گفت: در این جلسه نمایندگان استاندار، فرماندار، نیروی انتظامی، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندان و شهرداری گرد هم آمدند تا در خصوص تصمیم گیری مناسب و ادارات لازم در حوزه مسئولیت تصمیم گیری کنند. “

شهردار تهران افزود: اولین گام در این روند گردهمایی معتادان متجاهر است، ما به ظرفیت حدود 10 هزار نفر نیاز داریم، معتادان آزاد غنا و زنان معتاد مهم هستند و در این راستا باید ظرفیت پذیرش را افزایش دهیم. مراکز برای زنان معتاد.

زاکانی با اشاره به تعیین و تعیین تکلیف خانه های پلاک قرمز ادامه داد: باید موضوع خانه های پلاک قرمز را در دستور کار خود قرار دهیم و از همکاری قوه قضائیه استفاده کنیم و با گرفتن رای دادگاه منشأ آن را از بین ببریم. آلودگی و تعیین مصادیق».

وی با تاکید بر اقدامات بعدی برای شناسایی، سم زدایی، ارتباط با خانواده و آموزش معتادان، افزود: در جلسه امروز به این موضوع پرداخته می شود که معتادان باید چه برنامه ریزی هایی داشته باشند تا مدت زیادی در معتادان باقی نمانند، شهرستان و دیگری. قرار است مرکز ادغام آنها حذف شود تا برخی از محله ها برای بازگشت معتادان جذابیت نداشته باشد و باید ساختار شفافی ایجاد کنیم و تمهیدات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

شهردار تهران با اشاره به حل مشکلات مراکز امدادی شهر تهران گفت: ظرفیت مراکز امدادی برای افراد بی خانمان است و امروز حضور معتادان وجود دارد زیرا جایی برای نگهداری آنها وجود ندارد.

زاکانی در ادامه گفت: قسمت دوم تهیه سند در زمینه برنامه ریزی و مدیریت معتادان متجاهر است که باید در اسرع وقت تهیه شود و سپس موضوع غربالگری نیز مهم است که بر عهده سازمان بهزیستی است و بررسی های لازم در این زمینه.» و موضوع بعدی ظرفیت و لزوم اعلام توانایی هر دستگاه برای پذیرش معتادان است.

وی گفت: در ادارات واگذاری و واگذاری پلاک قرمز ناجا برای اعلام تمامی پلاک های قرمز ناخوشایند است تا شهرداری مکاتبات لازم را با قوه قضائیه داشته باشد چرا که برای رفع این موضوع نیاز به تدابیر ویژه است.

به گزارش سایت شهر، شهردار تهران با اشاره به مشکلات پذیرش معتادان متجاهر در بیمارستان ها، افزود: در حال مذاکره با بیمارستان ها برای ایجاد توانمندی های لازم در زمینه پذیرش معتادان متجاهر هستیم.

انتهای پیام/