عمومی

ترفندهای جدید برای فروش محصولات تقلبی!

تا همین اواخر ، جعل پول کاغذی احتمالاً متداول ترین محصول تقلبی در کشورها بود که به راحتی می توان آن را با دستگاه ردیاب پول به عنوان جعلی تشخیص داد. اما کلاهبرداران بیکار ننشستند و شروع به ساخت محصولات تقلبی با مارک های معروف از کشورهای مختلف از لوازم خانگی گرفته تا مواد غذایی و آرایشی کردند!

به گزارش ماه نیوز ، روزنامه “خراسان” در ادامه نوشت: در حال حاضر ، ما گزارش های زیادی از این کلاهبرداران که کالاهای تقلبی را به نام ماده اصلی به مشتری می فروشند ، منتشر کرده ایم ، به عنوان مثال می توان به خرید کارتن خالی محصولات اشاره کرد. کردها با این کار کارتن های خریداری شده خود را آنلاین و موم می کنند و آنها را به نام کالای اصلی می فروشند و کالاهای بدون بلوط و تقلبی را برای سفر می گذارند. مطمئناً ، هر یک از زمینه ها سود بیشتری داشته باشد ، کارگاه های گام به گام در حال انجام هستند و نمونه ای مسخره از آن را ایجاد می کنند و برای جلب اعتماد مشتریان گام برمی دارند. امروز ، با معرفی برخی از ترفندهای این CDO فرعی که مشتریان آنها را به روشی مدرن فریب می دهد ، ما روش هایی را برای تفکیک چیزهای واقعی از موارد تقلبی بررسی کرده ایم که خالی از لطف نیست.

تبلیغات اینستاگرام

در بسیاری از موارد ، محصولات ساخته شده تحت CD در تبلیغات اینستاگرام و تلگرام به فروش می رسند زیرا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و شما پس از خرید به فروشنده دسترسی ندارید ، بنابراین خداوند در صورت بروز مشکل ، ضرر و زیان را دنبال نمی کند. وارد شدن. در این روش تبلیغات با فیلمهای جذاب و ادعاهای غیرواقعی ، قربانی تشویق می شود تا کد را به تعداد مشخصی پیامک کند. کلاهبرداران اکنون با قربانی تماس گرفته و یک محصول تقلبی برای او ارسال می کنند. در طول فرآیند ، مشخص نیست که شرکت کجاست و یا هویت صاحبان آن چیست. در این روش فروشنده راحت است که شما در پیگیری با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد و در عین حال هویت فروشنده مشخص نیست و روشهای پیروی از آن بسیار دشوار و وقت گیر است.

وب سایت های ساختگی

به طور کلی ، به این کلاهبرداران باید گفته شود که ما علاوه بر ادعاهای عجیب و غریب در مورد محصول خود ، ما نماینده یک شرکت معتبر خارجی برای اعتبار محصولات تقلبی آنها هستیم ، بنابراین آنها وب سایت را طراحی می کنند. و در حالی که به دروغ خود را به عنوان نماینده مارک های خارجی معرفی می کنند ، آنها محصولات تقلبی خود را می فروشند. متأسفانه در این محصولات دارویی مشاهده می شود که خدای ناکرده می تواند زندگی افراد را به خطر بیندازد. به این ترتیب ، شما فقط یک سایت طراحی شده دارید که هیچ ارتباطی با مارک اصلی ندارد و کلاهبرداران فقط شما را فریب داده اند تا از همان وب سایت داخلی وب سایت مارک اصلی استفاده کنید.

کالاهای پایین پله سلامت مردم را به خطر می اندازد

به طور کلی ، جدی ترین خطر کالاهای پایین پله ها به خطر انداختن سلامت مردم است ، نه تنها مواد غذایی و محصولات بهداشتی سلامت مردم را به خطر می اندازد ، بلکه لوازم خانگی نیز به دلیل احتمال آتش سوزی می توانند سلامتی مردم را به خطر بیندازند. . با این حال ، مصرف کننده از این خطرات احتمالی بی اطلاع است.

1. تولید ، بسته بندی ، نگهداری و حمل و نقل این کالاها هرگز در شرایط استاندارد نبوده و نیست ، بنابراین می تواند بسیار بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای سلامتی مصرف کنندگان باشد.

2- در بیشتر موارد ، به ویژه از رنگ های صنعتی آلوده به فلزات سنگین مانند جیوه ، سرب و آرسنیک استفاده می شود که سرطان زایی را اثبات می کند ، زیرا رنگ های آرایشی ، از جمله لاک ، رژ لب ، ریمل ، مسکن و … بسیار ارزان هستند. و به ویژه سلامت مصرف کننده را در آینده به خطر می اندازد.

3- در بسیاری از موارد ، به ویژه در موارد رنگی ، به دلیل ارزان بودن ، از یک حلال بسیار خطرناک استفاده می شود که تهدیدی جدی برای سلامتی مصرف کننده فریب خورده است.

– به دلیل عدم انطباق با استانداردهای مشخص شده در بند یک ، کلاهبرداران مجبور به استفاده از مواد نگهدارنده یا محدود شده بیش از حد برای جلوگیری از آلودگی احتمالی هستند که در هر دو مورد بسیار خطرناک است.

روش های شناسایی کالاهای زیر پله ها

پیشرفت در فناوری متاسفانه قاچاقچیان و جعل کنندگان را قادر به ایجاد کالاهای بسیار خاصی کرده است که شباهت زیادی به کالاهای اصلی دارند. جعل کنندگان به دستگاههای چاپ مختلف ، بسته بندی ، طراحان ماهر ، روغنهای اساسی مشابه و غیره و در برخی موارد به تولید کننده اصلی کالا دسترسی دارند و با بررسی خاص و تخصصی کالاهای تقلبی در نگاه اول قابل شناسایی نیستند. به تفاوت ها پی ببرید. با این حال ، روشهایی برای تشخیص کالاهای اصلی از کالاهای تقلبی وجود دارد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. البته ، همیشه به اختلاف قیمت زیاد بین دو نمونه یکسان شک کنید.

محصولات بهداشتی:

1- به منظور انطباق با محصولات بهداشتی مانند داروهای خانگی ، مواد غذایی و آرایشی ، رعایت کد دو رقمی درج شده برای محصول برای پروانه تولید کافی است. این کد مختص دانشگاه علوم پزشکی هرشهر است. به عنوان مثال ، کد 40 مربوط به انتشار است و کد مخصوص 39 کیلو کیول است. اگر پیش شماره کد محصول با آدرس روی برچسب مطابقت نداشته باشد ، ممکن است مجوز آن زیر سوال برود.

2- برای محصولات وارداتی نیز باید شماره پیگیری 16 رقمی ذکر شده در برچسب پروانه بهداشت را که در محصولات بهداشتی وارداتی به شماره 20008822 ذکر شده است پیام دهید و منتظر پاسخ باشید. . در صورت عدم پاسخ به پیامک شما بهتر است برای تعیین اصالت کالا به شماره 6185-021 یا www.ttac.ir مراجعه فرمایید.

لوازم خانگی:

1- در محصولات لوازم خانگی حتما شماره سریال روی کالا را به همراه شماره سریال روی کارتن دریافت کنید ، در صورت مغایرت مطمئن شوید که کالای تقلبی خریداری می کنید.

2- مواردی که عکس پرچم کشور محصول روی آنها چاپ یا برچسب زده شده باشد قطعاً جعلی محسوب می شود زیرا هیچ مارک معتبری عکس پرچم را روی محصول خود نمی گذارد.

3- قرار دادن برچسب های اضافی و بیش از حد و فانتزی بر روی بدنه دستگاه ، تقلبی بودن محصول را نشان می دهد.

4- اگر دیدید که کیفیت چاپ متن روی دستگاه پایین است و می توان آن را با ناخن تمیز کرد ، قطعاً جعلی است زیرا مارک های اصلی با بهترین کیفیت در هر مارک چاپ می شوند.

نظارت را افزایش دهید

از آنجایی که کلاهبرداران روز به روز برای فروش کالاهای تقلبی خود کارهای جدیدی را انجام می دهند و یافتن افراد و شرکت هایی که پشت این کار هستند کار آسانی نیست ، به نظر می رسد باید کمیته ویژه ای برای این موضوع تشکیل شود. . علاوه بر این ، با استفاده از توانایی های اتحادیه و نظارت بر تبلیغات انجام شده در فضای مجازی ، می توان قبل از اینکه اشتباهی رخ دهد ، خدای ناکرده اقداماتی برای کاهش محصولات تقلبی انجام دهید.

انتهای پیام