عمومی

تسهیل در صادرات و واردات اولویت دولت سیزدهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عابدین خرم روز چهارشنبه در سفر به شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از سیاست های دولت سیزدهم تسهیل در تردد مرزی و افزایش تسهیلات ترانزیتی و تسهیل صادرات و واردات از دو طرف است. شرایط مرزی ایران و جمهوری آذربایجان قابل قبول است.

وی گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی سلام به منظور افزایش امکانات مرزی، میزان ترانزیت در مرزهای ایران، آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان 40 درصد افزایش یافت، اما بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، علی‌رغم افزایش خوب شاخص‌های مرزی و تبادلات بین دو کشور. کنار، موانع و مشکلاتی وجود دارد اخراج از سمت هماهنگی.

وی ادامه داد: تمهیداتی برای تسهیل ترانزیت، صادرات، واردات و تردد مسافران به دو سوی مرز اندیشیده شده و در مدیریت منطقه آزاد جدید نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

خرم با بیان اینکه ارزیابی ها در هر صورت باید ادامه یابد، گفت: با تسهیل و تسهیل تردد، افزایش ترانزیت و تسهیل مبادلات کالا، میزان مبادلات تجاری و کالایی از نظر وزن و عرض افزایش می یابد.

استاد عزربیان شرکی یادآور شد: بعد از دوره، کرونا به مرزها رفت و ورود به مرزها به شدت افزایش یافت و تقریباً به وضعیت قبل از کرونا رسید. بر این اساس تمهیدات امنیتی و مرزی برای تسهیل تردد و مبادلات تجاری بیش از پیش در حال انجام است تا رضایت مسافران و تجار بیش از پیش افزایش و تسهیل شود. آمد व कालायी शुध्य शुद्धु

خرّم یادآور شد: موارد ذکر شده مورد ارزیابی قرار گرفته است اما همچنان در حوزه تعرفه ها مواردی وجود دارد که طرف مقابل باید این موانع و محدودیت ها را به طور کامل برطرف کند. البته این مسائل را از سرکنسول های ایران در نخجوان و آذربایجان پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه گمرک ایران به منظور تسهیل در ارائه خدمات و تبادل کالا و تسریع در این اقدامات مدت زمان فعالیت اداری خود را افزایش داده است، گفت: به دنبال افزایش مدت زمان خدمات گمرکی هستیم. سرعت بیشتر و ارائه خدمات مناسب تر.» آن را به سه تبدیل کنید

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: با این اقدامات فرصت خوبی برای تجار و بازرگانان ایرانی برای تسهیل مبادلات کالا و از سوی دیگر برای صادرات کالاهایی که برنامه ریزی شده است ایجاد شده است. ریس در ضمن، فرصت ارسال سریعتر فراهم شده است.