اجتماعی

تشدید نظارت بر قیمت‌ها و شبکه توزیع کالاها

در این نشست مسئولان تهران بر نظارت دقیق بر قیمت ها و شبکه توزیع تاکید کردند.

به گزارش ماه نیوز، محسن منصوری در پایان این نشست، برگزارکننده بازار تهران به تشریح پیش نویس های این نشست پرداخت. همزمان دیدارهای شب گذشته با استانداران استان تهران برگزار شد و به منظور ایجاد هماهنگی، انسجام و نظارت دقیق و دقیق بر امور نوین مردم، تاکید و اقدامات لازم صورت گرفت. توضیحاتی به فرمانداران داده شد.

وی افزود: پیرو تصمیم شب گذشته به ویژه ترجیح رئیس جمهور و قانون اساسی رئیس جمهور، امروز جلسه برگزارکننده بازار تهران برای هماهنگی های لازم برگزار شد، چرا که در صورت فراهم شدن زمینه در تهران، آیین نامه بازار در سطح کشور قطعا به خوبی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. امیدواریم بتوانیم آن را با دقت انجام دهیم.

وی ادامه داد: در این جلسه به نمایندگان دستگاه های مختلف تاکید شد که دو موضوع توزیع و نظارت در نوع خود بی نقص در نظر گرفته شود. در حال حاضر هیچ گونه کمبود یا کمبودی وجود ندارد، بنابراین علاوه بر هزینه نظارت، باید یک شبکه نظارت و توزیع دقیق وجود داشته باشد. این نظارت باید بر روی امکانات اولیه مانند مرغ، تخم مرغ، نان و غیره متمرکز شود. در شبکه توزیع ملاحظاتی صورت گرفت که تصمیمات لازم اتخاذ شد. به عنوان مثال با چهار کارخانه عرضه نفت در استان تهران مصاحبه صورت گرفت و گزارشی از ذخایر نفت آنها ارائه شد.

وی تاکید کرد: اگرچه در ذخایر آنها اختلاف وجود داشت اما کسری وجود نداشت، بنابراین مقرر شد تا دو ساعت آینده ذخایر به طور کامل تثبیت شود. هماهنگی های لازم با استان های شمالی نیز برای جوجه ها تا ایجاد وقفه انجام شد. قطعا تا زمانی که عرضه بازار ایجاد نشود، نظارت جدی در داخل استان انجام می شود.

این مقام مسئول تهران با اشاره به اینکه در جلسه امروز سازمان بازار استان تهران به ویژه غیرسنتی بحث و تبادل نظر صورت گرفت، افزود: در این جلسه شد. البته تا دو سه روز آینده نباید مشکل جدی در بازار ایجاد شود. اما هماهنگی لازم بود زیرا حتی کوچکترین وقفه ایجاد نمی شد.

وی بر ضرورت تمرکز بر تحریم ها تاکید کرد و گفت: اکنون با توجه به بحران به مرور زمان اهمیت آن بیشتر شده است. هیچ کالایی نباید از شبکه توزیع منحرف شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر مشکلی با ماکارونی نداریم و برای سایر موارد نیز نباید مشکلی وجود داشته باشد. سفارش زیر نظر یک محقق توزیع می شود.

انتهای پیام