استانی

تفاهم نامه در راستای تربیت نیروی ماهر متناسب با نیاز بازار کار امضا شد

به گزارش خبرگزاری ماه نیوز استان سمنان ،محمدرضا باقری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با اعلام این خبر، گفت: تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان، و سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان منعقد شد.

وی بیان کرد: در راستای همکاری مشترک و بهره‌مندی از علوم و فنون روز به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی، صنعتی و تربیت نیروی انسانی ماهر و برنامه‌ریزی های لازم آموزشی متناسب با نیازهای بازار کار و تحقق اهداف مشترک این تفاهم نامه بین سه دستگاه‌ مذکور منعقد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ادامه داد: هدف از این تفاهم‌نامه همکاری متقابل در زمینه‌های علمی- صنعتی با در نظر گرفتن کلیه امکانات طرفین اعم از فضای فیزیکی، فنی، آموزشی و اطلاعات، تجربه و تخصص نیروی انسانی جهت ارتقاء مهارت دانش آموزان در سطح استان سمنان است.

وی تصریح کرد: موضوع تفاهم نامه توسعه و مشارکت سه دستگاه در تربیت نیروی انسانی ماهر متناسب با نیاز بازار کار؛ توسعه و تقویت نگرش مثبت و گرایش دانش آموزان، هنرجویان و فرهنگیان به صنعت و تجارت کشور و نیز متناسب‌سازی سرفصل و محتوای آموزش‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش و استفاده بهینه از ظرفیت‌های آموزشی برای نیل به اهداف مشترک است. باقری مدت این تفاهم نامه از تاریخ امضا را چهار ساله اعلام و اضافه کرد: تمدید و ادامه فعالیت، بازنگری، اصلاح و یا تغییرات اساسی در مفاد تفاهم‌نامه توافق نمایندگان طرفین انجام می‌شود.