هنری و فرهنگی

تلقینِ محرومیت به روستاها یک اشتباه استراتژیک است

جلسه مدیران کشوری کلیه دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری کشور با محوریت صنایع دستی و با حضور معاونین صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیر پست بانک برگزار شد.

به گزارش ما، وزیر امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ابتدای این جلسه که صبح روز چهارشنبه 23 دی 1401 در مصلای پیامبر اعظم (ص) برگزار شد، گفت: برای ایجاد اشتغال، درآمد پایدار، توسعه اقتصادی، نشاط و محیط زیست سالم روستایی مستلزم حضور پررنگ و فعال در وزارت میراث و آموزش و پرورش بویژه در حوزه صنایع دستی است.

نگاه و نگاه 20 سال برای صنایع دستی

در ادامه مریم جلالی دستیار صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ضمن شنیدن نظرات و پیشنهادات مدیران کلیه ادارات روستایی و همچنین مشکلات موجود در استان ها گفت:

وی ادامه داد: برای مدیریت شبکه به منظور دستیابی به هدف تولید دانش و ایجاد بسترسازی نیازمند تعهد جدی هستیم.

جلالی افزود: چشم انداز و چشم انداز بیست ساله را برای صنایع دستی در نظر گرفته ایم تا شاهد نقش آفرینی در چارچوب زنجیره ارزش باشیم و این نقش آفرینی نیازمند ظرفیت سنجی و تهیه نقشه هدف با کمک بومی است. مدیران.»

او توضیح داد: «دفاتر امور راوسیتی می‌کنه بازوی یکویی، خلکو و دیکسه و بهیں سنایدی‌ستی‌باشتی».

جلالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از مجموع مشاغل ایجاد شده در تولید صنایع دستی 13 درصد اشتغال شاغلان خانگی را داریم و با ایجاد همگرایی از نظر اعتباری، اختیارات و ارتباطات، این تعداد می تواند بیشتر شود. ”

جلالی در پایان گفت: نیازمند تقاضای نظر 16 در استانداری هستیم و این فرصت خوبی برای اشتغال روستاییان و عشایر از طریق صنایع دستی خواهد بود.

پایان پیام