عمومی

تمسخر چهره‌های محبوب در رسانه ملی

अचारी तविवावाय के अधिया गुदा देखें देखें देखें देखें देखें देखें देखें बली »एमीली» बोड़ा देखें این قسمت از ابهام مربوط به بیان نظرات مجریان یا کارشناسانی است که در برنامه های مختلف حاضر می شوند و با چهره افراد محبوب شوخی های احمقانه ای انجام می دهند که طرفداران آنها را آزار می دهد.

روزنامه به روگر ماه نیوز شرق در رضین نوشت: «در جدیدترین اتفاق، حتی در مدت زمان کوتاهی، یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس و علی دایی اسطوره فوتبال ایران مورد هدف قرار گرفته اند. داستان اول مربوط به یکی از برنامه های شبکه 5 است که برای شب آماده می شود. در برنامه یکی از حضار از کلمه پلاستیک پلاستیکی در برنامه برای نام خانواده برای اقلام با حرف «ی» برای محاسبه خبر استفاده کرد. بسیاری از این صحبت ها بی احترامی و بی احترامی به سرمربی پرسپولیس بود و با حمایت یحیی خواستار احترام به او شدند. نکته جالب در این زمینه مربوط به زمانی بود که علاوه بر هواداران و بازیکنان پرسپولیس، بسیاری از هواداران، بازیکنان و لیدرهای باشگاه استقلال نیز حمایت علنی خود را از سرمربی پرسپولیس نشان دادند و سعی در پخش چنین اظهاراتی داشتند. تلویزیون اگرچه شایعه شده بود که یحیی گل محمدی قصد شکایت از مجری برنامه را دارد اما سرمربی قرمزپوش تهرانی از واکنش مردم به این توافق خبر داد و او قصد شکایت نداشت.

تبعات آن توهین عرض المزید در به زبان آوردن او در جملة و تامسكراماز احرة علي دايي گفت: «ايشان قهرمان را قهرمان نمي دانند. خدا به آنها قد داد و هر کس نگهبانی را می کشید، توپ به سرش می خورد و وارد در می شد… . این افراد قهرمان ما نیستند. نهادهای قضایی و امنیتی نباید خروج این افراد را ممنوع کنند تا این افراد بروند و کشور کمی پاک شود.

فرگ از درنظرگرتن توهینی که به علی دایی در آیین برامان شده، به دور از صناف است، به دور از نصاف. کارشناس که به تمسخر چنین جملاتی را به زبان می آورد، تقریباً خود را فراموش کرد و به یاد دورانی افتاد که علی با طحال پاره و سر شکسته به تیم ملی ایران افتخار می کرد، به دلیل چنین رفتاری در بین کاربران فضای مجازی، مسئولان تلویزیون ظاهراً قصد ندارند از تکرار چنین حوادثی جلوگیری کنند. مواردی که باعث شده بسیاری از مردم به انتقاد از سیاست تلویزیون نسبت به چهره های مشهور بپردازند و این روزها دوباره آن را «میلی» و خاص جریان خوشایندی بنامند. این اتفاقات در حالی رخ می دهد که منتظر تغییراتی در وضعیت صدا و سیما برای تغییر این نگرش ها هستیم، اما برنامه های اخیر خلاف آن را نشان داده است.

قبلا توهین به فوتبالیست ها و تیم ها در تلویزیون وجود داشت، اما بیشتر آنها از شعارهای قرمز و آبی سرچشمه می گرفت. یعنی مجریان با گرایش رنگی سعی کردند برای رقبای خود آهنگ بنویسند که این موارد را جنجالی کرد. به عنوان مثال برای روشن شدن این قسمت می توان به ماجرای قهرمانی پرسپولیس در دو فصل قبل که پرسپولیس به لیگ برتر بازگشته است اشاره کرد. در آن زمان عبدالرضا امیر احمدی در بخش برنامه ورزش صبحگاهی شبکه اول با عنوان مثال به این شایعه دامن زد که هواداران استقلال در آن بازی (پرسپولیس قهرمان جام حذفی است). وزارت ورزش). او به كنايه دراين‌باره گفت: «با سلام خاص شهمت همه باباها. در تابستان های قدیم پدر به فرزندانش می گفت که در خانه کار کنند و آخر ماه این پدر به آئوستا پول می داد تا به فرزندش بدهد تا بچه فکر کند او کار کرده است. یا بعضی از پدرها برای تشویق فرزندانشان جایزه می خریدند و به مدارس می دادند، حالا این جایزه را کی برد؟

پیش از آن لوگوی باشگاه استقلال توسط یکی از مجریان تلویزیون مورد تمسخر قرار گرفت و دایره های این لوگو به دستکشی برای تمسخر استقلال تبدیل شد. داستان این یکی مربوط به اتفاقی است که در شبکه رخ داده است. راستی این یکی مربوط به حسین کلهر یکی دیگر از شبکه های جوان است که شوخی زنده ای با آرم استقلال روی آنتن گذاشته بود. رفتار کلهر آنقدر استقلالی ها را ناراحت کرد که به شدت واکنش نشان دادند و از مسئولان خواستند اجازه حضور او در برنامه دیگری را ندهند. وریا غفوری، کاپیتان زمان باشگاه استقلال، هم در رایکتی به ساحبتی بهوگریب این مجری، یک استوری‌ کرد کردی کیسبی از تولیزی کرد. استوری‌هایی که نوید محمدزاده، بازیگر مترح کینامی ایران هم در آن زمان آن را بازیشر کرد. در بخزی از این استوری، وریا به سداوسیما تخت و نوشت: «سداوسیما، سازمان (است) ک متستفانه کیلی است بسیاری از مخاطبان خود را از دست داده است و شاهد از دست دادن هر چه بیشتر مخاطبان آن هستیم. در این سازمان به وضوح شاهد حضور افرادی هستیم که هنوز به سطح شعور و درک نرسیده اند; بگذارید به قول مردم ایران در مقام اجرایی برنامه را مدیریت کنند.»

اگرچه در این دو مورد بعداً مسئولان برگزاری مجبور شدند از بازیکنان و هواداران دو تیم در سرخپوشان عذرخواهی کنند، اما به نظر می رسد اخیراً این رویکرد نیز تغییر کرده است و پس از توهین به یحیی گل محمدی و علی دایی، هیچ کدام از اینها نبود. برنامه هایی که قصد دارند یک عذرخواهی کنند.

پایان پیام