عمومی

تنش آبی در شهرستان جم نزدیک است/ لزوم حل مشکلات تا قبل از تابستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین: گروه آستانه: استان بوشهر با کمبود منابع آبی و محدودیت 2 درصدی آب مصرفی این استان از طریق استان های فارس و کهگیلویه مواجه است. بویر احمد سالم است.

این تعهد باعث شده تا مردم استان بوشهر در فصل گرم تابستان با مشکلات عدیده ای مواجه شوند و در برخی مناطق این مشکلات بیشتر است.

با توجه به گسترش صنایع در جنوب استان بوشهر از جمله شهرستان جیم و بره، منابع موجود در دسترس است، تامین آب در این مناطق با چالش جدی مواجه شده و مردم با مشکلات بیشتری مواجه هستند.

این شهر میزبان صنعت بزرگ گاز است و سهم قابل توجهی از گاز کشور در این شهر وجود دارد، اما تنها مصائب این صنایع در شهر متمرکز شده و مردم از مزایای آن محروم هستند.

در حالی که در همه جای دنیا زمینه توسعه و پیشرفت صنعتی وجود دارد، صنایع استان بوشهر مخرب ترین مصنوعات را تولید کرده اند و با وجود درآمد بالایی که دارند، چیزی نصیب میزبانان نمی شود.

یکی از مهمترین بلایای صنعتی در این شهرستان، تخریب اکوسیستم و از بین رفتن منابع آب زیرزمینی و همچنین فشار بیش از حد بر منابع آبی است که باعث شده مردم رنج و عذاب زیادی را متحمل شوند.

برنامه علیارگام برای ساخت پرندگان آبزی و ایجاد خطوط انتقال آب از مکان های پرندگان آبزی طراحی شده است. سرافیم در رودخانه نزدیک شهر جیم هنوز آب به مردم نرسیده است.

وعده های متعددی از سوی مسئولان استان بوشهر و همچنین مسئولان وزارت نفت و صنایع در جنوب استان بوشهر برای تکمیل این پروژه داده شده است اما تاکنون هیچ چیزی اجرایی نشده است.

آب مهمترین موضوع در باشگاه است

سردار جیم در گفتگو با خبرنگار آنلاین گفت: یکی از مسائل و چالش های جدی در شهرستان جیم تامین آب شرب است که مردم در این زمینه با مشکلات جدی مواجه هستند.

سید محمد احمدپور رفع مشکلات آب را ضروری دانست و یادآور شد: آب مهمترین مسئله شهرستان جیم است و در سال های اخیر به دلیل خشکسالی در حوزه آب آبیاری مشکلاتی وجود دارد.

وی افزود: فرسودگی شبکه و خطوط آبرسانی مشکل جدی نگهداری و نگهداری مخازن آب است.

تنش در شهر نزدیک ورزشگاه است/ نیاز به رفع مشکلات قبل از طبستان

ورزشگاه آبی – صراف نیاز به 2.3 میلیارد ریال

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر همچنین به مسائل و مشکلات حوزه آبخیز شهرستان جیم و سد معبر در سراسر تبستان اشاره کرد.

ابوالحسنعلی گفت: یکی از پروژه های بزرگ این شرکت است آبفا طرح آبیاری سرافیم – پیش بینی می شود تکمیل این پروژه به پنج هزار میلیارد ریال اعتبار محدود شود و با اعتبار لازم امیدواریم این پروژه در زمان مقرر انجام شود.

تکامل پایدار در تامین آب از منابع زیرزمینی

رئیس شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از مشکل اصلی تکمیل خط انتقال خبر داد و بیان کرد:

وی افزود: در خشکسالی های اخیر و در راستای جلوگیری از غرقابی در این شهرستان تمهیدات لازم برای عبور از تبستان با حداقل مشکلات لازم است. آبفا این نگرانی مطرح شده که لزوم مشارکت بیشتر در مدیریت مردم است.

نفت با ریسک خود کار می کند

جیم با اشاره به شهرنشینی این شهر گفت: برای توسعه پایداری در تامین آب از منابع زیرزمینی، حلقه و چاله ای در نظر گرفته شده است. شکستن حلقه «حلقه و تجهیزات» چاه با برآورد اولیه یک میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد. البته تحقق این شرایط برای اطمینان از اعتبار ضروری است

وی گفت: شرکت های نفتی مستقر در شهرستان باید در تامین آب مردم در مسئولیت واقعی تامین آب شهرستان کمک کنند.