اجتماعی

توصیه‌های پلیس راهور به شرکت‌کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

معاون اجتماعی و فرهنگی وزیر راهور کشور در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) توصیه ها و هشدارهای امنیتی در حوزه را به حاضران ارائه کرد.

ارنگ الله جهانی در گفتگو با ماه نیوز، وی با اشاره به حضور زائران در سالروز رحلت امام خمینی (ره) گفت: بدین ترتیب بدون درنگ، ایمان و بدون فاجعه ترافیک، به حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) توصیه های یک طرفه و هشدارهای راهنمایی و رانندگی تقدیم می شود.

وی ادامه داد: رانندگان اتوبوس در صورتی که کاروان وظیفه حمل و نقل زائران را بر عهده داشته باشد، مسئولیت پرخطری بر عهده دارند و نیاز به استفاده از خودروی با ایمان و ایمنی و با استراحت و ضرورت کافی دارند و در عین حال زائران در حال بازگشت نیز توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: توجه جدی شرکت کنندگان به علائم و دستورات ماموران پلیس در طول مسیر حائز اهمیت است. همچنین از مسافران می خواهیم کمربند ایمنی را در نظر داشته باشند. مهم این است که شرکت کنندگان مدیریت زمان را به موقع مدیریت کنند تا با سرعتی نامطلوب کمبود زمان را به دلیل حرکت یا عقب نشینی برنامه ریزی نشده جبران نکنند.

جهانی افزود: رانندگان اتوبوس و زائران در کنار جاده و همچنین سواری و پیاده روی ایمن توقف کنند. این امکان برای زائران وجود دارد که مسیر را در مبدا یا مقصد دنبال کنند. در این شرایط این افراد باید در جاده خاکی حرکت کنند و توجه داشته باشند که عمدتاً تمایل به پوشیدن لباس مشکی دارند و احتمالاً تعداد وسایل نقلیه را با مراجعه کنندگان افزایش می دهند، توصیه می کنیم سواران و عابرین پیاده را در مورد مسائل ایمنی و تردید به کار ببرند. تصادفات به اندازه کافی دقیق هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی راهور کیشور گفت: بازدیدکنندگان عزیز اگر می خواهید مسافت کوتاهی را به سمت حرم پیاده روی کنید، ابتدا باید با استفاده از وسایل شالف به دنبال وسط، وسط و انتهای زنجیره باشید. تا ترانزیت برای بینندگان قابل مشاهده باشد با زائران پیاده نشوید. عابران پیاده حتی الامکان وسایل نقلیه را در جهت مخالف حرکت حرکت می دهند تا جریان وسایل نقلیه را مشاهده کنند و در مواقع خاص و بحرانی ممکن است به خطر فرار واکنش مناسبی نشان دهند.

انتهای پیام