اجتماعی

توصیه‌ها و هشدارهای پلیس راهور به عابران و رانندگان در روزهای برفی و بارانی

اثائی ترافیکی پلیس کیں و درایفی تهران بزرک کرد کردی کردی کردی کردی کرد کرد کرد کرد کرد کرد کرد کردی کردی کردی کردی کردی مسافران و عابران.

سرهنگ سعید اکبری در گفتگو با ماه نیوز وی با اشاره به شرایط جوی برفی و بارانی در اکثر خیابان های پایتخت گفت: در این راستا لازم است شهروندان به ویژه رانندگان، مسافران و عابران پیاده هنگام تردد در سطح شهر نکاتی را رعایت کنند. رعایت این نکات ایمنی را برای همه کاربران افزایش می دهد و از ترافیک جلوگیری می کند.

وی گفت: در پی بارش باران و برف در نقاط مختلف پایتخت، ماموران پلیس راه و راهنمایی و رانندگی در آماده باش کامل هستند و نسبت به ساماندهی ترافیک و جلوگیری از گره های ترافیکی اقدامات لازم را انجام می دهند. در این حال این است که از درکت از کردی به این است که می توان گفت:

اکبری با بیان اینکه لازم است عابران پیاده از ورود ناگهانی به جاده تردد خودداری کنند، گفت: همچنین از عبور و مرور عابر پیاده خودداری کنند. در هنگام تاریکی هوا نیز باید این نکات را در نظر گرفت. همچنین توصیه می شود شهروندان از عبور و مرور از معابر دارای سطوح یخ زده و لغزنده به ویژه در حاشیه جاده خودداری کنند.

وی ادامه داد: مسافران نیز توجه داشته باشند که در محل مناسبی برای سوار شدن به خودرو توقف کنند. همچنین در صورت وجود مسافرانی که با راننده آشنا هستند، از انجام اقداماتی که منجر به پرت کردن حواس راننده می شود، خودداری کنید.

دستیار پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان تهران همچنین به رانندگان توصیه کرد از سالم بودن وسایل گرمایشی خودرو اطمینان حاصل کرده و سپس وارد مسیر شوند. در حین رانندگی به جاده توجه بیشتری داشته باشید و با اطمینان رانندگی کنید. همچنین رانندگانی که در محور شمالی تهران تردد می کنند حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

به گفته وی در شرایط برفی و بارانی نباید از موتورسیکلت استفاده کرد و لازم است راکبان موتورسیکلت از این وسیله استفاده نکنند چرا که در این شرایط امکان تصادف برای راکبان موتورسیکلت چندین برابر افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید: این نکات را هنگام رانندگی در روزهای برفی و بارانی جدی بگیرید

اکبری همچنین استفاده از لاستیک عاج و جعبه یخ را به همه رانندگان توصیه کرد و گفت: اطمینان از ایمن بودن برف روب ها نیز از موارد مهمی است که باید قبل از شروع سفر انجام شود و رانندگی بد با برف روب انجام نشود.

پایان پیام