اجتماعی

توصیه های زیست محیطی در روز طبیعت

ماه نیوز / قم مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: روز طبیعت روز مهربانی و همدردی با طبیعت است و باید از این روز هر چند کوچک مراقبت کنیم تا محیط زیست را از تخریب محیط زیست حفظ کنیم. .

سید رضا موسوی مشکینی در سخنانی با اشاره به برگزاری هر روزه بهمن ماه گفت: بدون شک همه ما در این روزگار باید به فکر حفظ طبیعت و حفاظت از این باشیم. گنجینه های الهی برای نسل های آینده

وی با اشاره به برخی توصیه های زیست محیطی روزانه در طبیعت، یادآور شد: تا زمانی که در طبیعت حضور داریم در طبیعت چیزی را رد نکنیم و جز زبان خود، بقایای موجودات زنده و در سطل های مخصوص

وی بر مراقبت از حیات وحش هنگام رانندگی در جاده ها تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین نکات در رابطه با روشن کردن آتش استفاده از هیزم و زغال، کپسول های کوچک گاز به جای آتش سوزی است یا حداقل این کار را خواهیم کرد. پس از خاموش شدن آتش راضی باشید.

موسوی با بیان اینکه در طبیعت باید از ایجاد هرگونه آلودگی صوتی و استفاده از مواد منفجره و توسعه خودداری کنیم، گفت: بله و خیر.

وی با بیان اینکه در روز طبیعت هیچ شاخه درختی نباید شکسته شود و به هیچ حیوانی آسیب نرسد، گفت: محیط زیست به هر دلیلی توصیه نمی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از همکاری و مشارکت مردم در حفاظت و صیانت از طبیعت و محیط زیست قدردانی کرد ۱۵۴۰ در این بین.

انتهای پیام