بین المللی

جایزه 80 هزار دلاری برای دستگیری مظنونِ فراری تیراندازی تگزاس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، به دنبال تیراندازی مرگبار در کلیولند در ایالت تگزاس که به کشته شدن 5 نفر از جمله یک کودک 8 ساله منجر شد و پلیس آمریکا در دستگیری عامل تیراندازی ناکام مانده است، مقامات آمریکایی از تعیین جایزه 80 هزار دلاری برای دستگیری وی خبر داده‌اند.

براساس گزارش ان بی سی نیوز، پلیس آمریکا با اعلام این جایزه 80 هزار دلاری اتاکید کرده که مهاجم ممکن است هرجایی پنهان شده باشد.

روز شنبه پلیس آمریکا اعلام کرد یک مرد مسلح در یک خانه مسکونی در شهر کلیولند ایالت تگزاس تیراندازی کرده و جان پنج نفر را گرفته است. «فرانسیس اروپسا»، 38 ساله مظنون این تیراندازی مرگبار از سوی پلیس اعلام هویت شده است. 

پلیس آمریکا مشخصات ضارب را اینطور توصیف کرده است: «یک مرد لاتین‌تبار با موی سیاه کوتاه، مسلح به سلاح نیمه خودکار اِی آر-۱۵ که مست بوده و آخرین بار با شلوار جین آبی و پیراهن سیاه دیده شده است».

«ِگرگ کپرز» کلانتر شهر «سن جاسینتو» گفته است که پلیس منطقه‌ای به مساحت 20 مایل از محل حادثه را تاکنون جستجو کرده است. 

کپرز همچنین گفته، نیروهای جستجوگر هنگام تفتیش یک منطقه روستایی جنگلی لباس و تلفن همراه پیدا کرده‌اند، اما سگ‌های ردیاب بوی آن را از دست داده‌اند.

وی افزود: پلیس سلاح نیمه خودکار ای آر-15 که با آن تیراندازی کرده را پیدا کرده اما مطمئن نیستند که آیا سلاح دیگری به همراه دارد یا نه. 

«اِی آر-۱۵» در شرایطی جان پنج نفر را گرفته که طی سال‌های اخیر بارها این سلاح نیمه خودکار در آمریکا خبرساز شده است چرا که دموکرات‌ها بارها خواستار ممنوعیت فروش این سلاح شده‌اند اما جمهوری‌خواهان با استناد به متمم دوم قانون اساسی آمریکا درباره آزادی حمل اسلحه، با این اقدام مخالفت کرده‌اند.

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید