هنری و فرهنگی

جشنواره «موسیقی نواحی» رویداد هویت‌بخش و انسجام‌آفرین است

ماه نیوز/گلستان محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و امور اسلامی به پنجمین جشنواره موسیقی منطقه ایران پیام داد.

محمود سالاری، معاون هنری وزارت فرهنگ و امور اسلامی به پنجمین جشنواره موسیقی ایران پیام داد.

این پیام حاوی:

به نام خدا

ناله سرنا و تعمه دهل کیزکی مند بدان ناقور کل

پس حکما گفته اند که این صداها از چرخ است

1

تنوع و ماندگاری فرهنگ و هنر در کشور برای ما عزیز است و ضمن بیان آرمان های یک ملت، همواره هویت دیرینه ملت را حفظ می کند و پیشینه های آن به یک سری سنت های دینی پیوند خورده است که حکایت از ثبات دارد. از بنیادهای فرهنگی و هنری این مرز و بوم.

موسیقی نواحی ایران با کلام و آواز و آواهای جانسوز، موسیقی اصیل و ریشه دار، میعادگاه اندیشه و ذوق آمیخته با زندگی و تفکر اجتماعی این سرزمین و رفتار مردمانی است که شیند و از نجمت روحبخش در لایه ها و سطوح مختلف آن شنیده می شود.

از این منظر، موسیقی منطقه، این میراث ناملموس به عنوان گنجینه و سفیری قدرتمند، گویی در گذر زمان، همواره بیانگر وحدت، برادری و برابری مردم ایران، پیشگام ایران در عرصه ملی و بین المللی بوده است. به حفظ هویت و حفظ استقلال فرهنگی کمک می کند.

این رویداد با برگزاری جشنواره موسیقی در نواحی ایران هویت و وحدت بخش کوچکی از گستره وسیع موسیقی اقوام مختلف ایران را به ارمغان می آورد که در حفظ و شناساندن ابعاد و ظرفیت های این نوع موسیقی به دنیای امروزی می کوشند. مخاطبان.

همچنین استان گلستان با توجه به حضور اقوام مختلف در ساختار جمعیتی، ویژگی های ملی و مذهبی خود، ضمن بهره مندی از جغرافیا و اقلیم منحصربفرد خود، میزبان پانزدهمین دوره جشنواره موسیقی منطقه ایران نیز بوده است. ایجاد افق های روشن و گام های موثر و به یاد ماندنی در جهت تشویق و تحقق افق ها .

به نوبه خود از تمامی هنرمندان، صنعتگران فعال و پرتلاش و حاضر در سالن این رویداد بزرگ موسیقایی خواستارم و از خداوند متعال توفیق در تحقق اهداف جشنواره و تداوم و تکمیل این بزرگوار را خواستارم. رویداد هنری

محمود سالاری

معاون وزیر فرهنگ و امور اسلامی

پایان پیام