اجتماعی

جمع‌بندی بسته حمایتی اصناف و ارائه به ستاد ملی مدیریت کرونا

رئیس کمیته تأمین اجتماعی ستاد ملی مدیریت تاج ، خلاصه ای از بسته حمایت صنفی را در هنگام درخواست تحریم در طرح جدید مقابله با کرونا اعلام و آن را به ستاد ملی ارائه داد و افزود: “مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ماه نیوز ، حسین ذوالفقاری در طرحی جدید که از شنبه اول آذرماه اجرا می شود ، جزئیات بیماری کرونا قلب را تشریح کرد و گفت: از حدود 9 ماه پیش که بیماری عروق کرونا قلب در کشور آغاز شده ، اقدامات زیادی در زمینه آموزش ، بهداشت و درمان انجام شده است. این اتفاق افتاده اما روند رو به رشد این بیماری نیاز به اقدامات جامع دارد.

وی افزود: در هفت حوزه اقدامات انجام می شود که یکی از آنها مدیریت هوشمند کنترل های مربوط به بیماری است. بدون شک ، این هفت معما با کمک مردم کار خواهند کرد. همسایگی ، آموزش ، مدیریت هوشمند و … همه باید با هم انجام شود تا بتوانیم در شیوع این بیماری تأثیر بگذاریم.

وی افزود: این طرح با این ایده در دستور کار قرار گرفته است که اولاً تصمیمات قبلی که مربوط بودند باید حذف و طرح جدید تغییر کند تا با توجه به وضعیت شهرهای کشور ادامه یابد. در این طرح ، شاخص هایی در نظر گرفته شد که کدام شهرها به سه دسته زرد ، نارنجی و قرمز تقسیم می شوند. در واقع به ازای هر 100000 نفر ، اگر چهار پذیرش در بیمارستان وجود داشته باشد ، این شهر در رده زرد ، شش در رده نارنجی و 10 در 100 در رده قرمز پذیرفته می شود و تا زمانی که این وضعیت ادامه یابد. روابط اعلامی اعمال خواهد شد. بنابراین ، طبق گزارش ها ، پس از دو هفته ، روند تحریم ها ممکن است ادامه داشته باشد. مسلم نیست که سیر این بیماری پس از دو هفته نتیجه ملموسی داشته باشد و اقدامات آموزشی و درمانی باید در زمان مناسب انجام شود تا نتایج مشاهده شود. به دلیل شرایط شهر ، قوانین و محدودیت ها ، هر دوشنبه و هر دوشنبه به طور خودکار تمدید می شود. در حال حاضر 160 شهر با رنگ قرمز ، 208 با نارنجی و 80 شهر با زرد وجود دارد.

در قسمت دوم سخنان خود ، رئیس کمیته تأمین اجتماعی ستاد ملی مدیریت تاج ، محدودیت های ترافیکی را در طرح جدید تشریح کرد و گفت: افراد غیر بومی اجازه ورود به شهرهای نارنجی و قرمز را ندارند. به این ترتیب افرادی که در شهر نارنجی یا قرمز زندگی نمی کنند نمی توانند وارد این شهرها شوند. از طرف دیگر ، افرادی که در شهرهای قرمز و نارنجی زندگی می کنند اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند. یعنی آنها می توانند از شهر خود خارج شوند اما اجازه ورود به شهرهای دیگر را ندارند. این اقدام با هدف ایجاد برخی از مشاغل مولد در اطراف شهرها انجام شده است. به این ترتیب ، این افراد می توانند از شهر خارج شوند تا به محل کار خود بیایند ، اما قطعاً مردم نمی توانند شهرهای نارنجی و قرمز را برای سفر ترک کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال افراد غیر بومی نمی توانند وارد شهر تهران شوند و اگر به هر حال وارد شهر شوند ، در صورت نارنجی بودن شهر و همچنین قرمز بودن شهر هر 24 ساعت خودروهای غیر خانگی 500000 تومان جریمه می شوند. بنابراین. شد. در ادامه این مثال ، اگر ساکنان داخل تهران به عنوان یک شهر قرمز اجازه ورود به شهر دیگری را نداشته باشند ، اما ترافیک با شهرها برای عبور و مرور باز است و آنها هیچ مشکلی نخواهند داشت.

وی در مورد طبقه بندی مشاغل و محدودیت های اعمال شده برای آنها گفت: مشاغلی که خدمات ضروری را ارائه می دهند از راه دور نیستند. مشاغلی مانند اجرای قانون ، اطفا fire حریق و غیره اما سایر نمایندگی ها ممکن است تا یک سوم در شهرهای قرمز حضور داشته باشند. اما در شهرهایی که شرایط نارنجی دارند ، ممکن است دو سوم سربازان در محل کار خود حضور داشته باشند. در اجرای این طرح ، اگر مدیر دستگاه موضوع را مشاهده نكند ، افسران در سطوح مختلف منصوب می شوند. در صورت عدم رعایت این محدودیت ها ، بدون شک مجازات مقرر اعمال می شود.

وی ادامه داد: کارمندان از دو مورد شکایت دارند. بین نیروهای شرکتی ، استخدامی و خدماتی تمایزی وجود دارد که بدون شک نقض قوانین است و پیگرد قانونی خواهد داشت. این طرح شامل رئیس یا زیردست ، کارمند ، کارمند رسمی یا پیمانکار نمی شود. شکایت دوم مربوط به کارمندان افسرانی است که طبق صلاحدید خود قوانین را اعمال نمی کنند. البته همه اینها حتی در مورد بازرگانان و اصناف نیز مورد تأکید است. این کارمندان ممکن است تخلفات را به وزارت بهداشت ، کمیته امنیتی ستاد ملی مدیریت کرونا وزارت کشور و همچنین گزارش های کتبی خود ارائه دهند. قطعاً اجرای این طرح باید بدون هیچ گونه تبعیضی بین گروه های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

در قسمت دوم سخنان خود ، رئیس کمیته تأمین اجتماعی ستاد مدیریت ملی کرونا گفت برخی از مشاغل که در این گروه ها در گروه های مختلف متوسط ​​هستند ، مانند مراکز تهیه ترشی که در گروه فروشگاه های مواد غذایی هستند. است. با این حال ، ممکن است مشاغل به عنوان مشاغل متوسط ​​در این دسته ها وجود داشته باشد که باید توسط گوروها ایجاد شود تا ابهام آنها توسط کمیته امنیت به وزارت بهداشت اختصاص یابد.

زلفاگاری در پاسخ به سوالی درباره افتتاح بانک ها و بورس های سهام در گروه های دو ، سه و چهار در شهرهای قرمز و اینکه با تعطیلی مغازه ها چه اتفاقی برای چک ها و هزینه های فروشگاه می افتد ، گفت: اگر تحقیقات آنها انجام نشود راهی برای بستن بانک های آنها نیست. که باید خدمات لازم را به مردم ارائه دهند. هماهنگی های لازم برای مشکل بازرگانان انجام خواهد شد که بیشتر آنها در یک گروه قرار دارند و در طرح جدید بسته نمی شوند. از طرف دیگر ، همه هزینه های اداری شرکت هایی که با صنایع گروه یک کار می کنند مشکلی نیست. البته همه اینها باید با پروتکل های بهداشتی مطابقت داشته باشد. با هماهنگی وزارت صمت و اصناف اتاق گاف ، بسته حمایتی مورد نیاز خلاصه و در ستاد ملی اعلام شده است. در این بسته بیمه ، چک و غیره به عنوان یک بسته حمایتی برای مدت استفاده از محدودیت ها به ستاد اعلام می شود و هر مبلغی از آن اعمال می شود.

وی در مورد فعالیت شرکت های خصوصی گفت: این شرکت ها به دو گروه تقسیم می شوند: اول اینکه شرکت هایی که در موقعیت های زرد و نارنجی به کار گرفته می شوند مانعی در فعالیت آنها ایجاد نمی شود و دوم اینکه شرکت هایی که مشتریانی در موقعیت نارنجی و قرمز دارند. بسته خواهد شد. مطمئناً شرکت هایی که به محصولات و مشاغل گروه اول وابسته هستند از نظر فعالیت هیچ مشکلی نخواهند داشت. به این ترتیب ، شرکتهایی که در بخش تجاری هستند نیز می توانند فعالیت کنند.

ذوالفقاری تاکید کرد: محدودیت ها در عمل شدید است. تحت شرایط تحریم ها ، موارد ضروری کشور در زمین نخواهد بود. متولیان تأمین نیازهای مردم باز هستند. بدون شک در فرآیند تولید کالاهای اساسی ، زنجیره هایی وجود دارد تا کالاها به دست مردم برسد ، همه باید فعال باشند ، بنابراین در وضعیت قرمز ، حتی اگر این شهر در مراحل پایانی قرار دارد ، مشاغل لازم همچنان فعال خواهند بود. البته کارکنانی که می خواهند در مواقع اضطراری در محل کار خود حضور داشته باشند باید نسبت به سایر کارمندان دارای مزایایی باشند. مخصوصاً وقتی این یک موضوع طولانی است. دستگاه ها و سازمان ها باید تفاوت بین این کارمندان را در نظر بگیرند. بدون شک ، اگر این طرح ها در طرح جدید اجرا شود ، مشکل فاصله در سطح قابل قبولی حاصل می شود.

رئیس کمیته تأمین اجتماعی ستاد مدیریت تاجگذاری ملی در قسمت دوم سخنان خود با تأکید بر اینکه بیماری عروق کرونا قلب امروز در بحران است و کادر پزشکی و خدمات بیمارستان از شرایط ویژه ای برخوردار هستند ، افزود: 12 ساعت برای درک روحیه مسئولیت کافی است. سعی کنید لباس پرستار نپوشید ، بلکه باید همزمان از دو ماسک استفاده کنید تا متوجه شوید شرایط سخت و طاقت فرساست.

وی در مورد سفر با پروازهای داخلی ، بین المللی ، قطار و اتوبوس گفت: به طور کلی حمل و نقل عمومی کالا و مسافر مجاز است. البته پروتکل ها و قوانینی که وزارت بهداشت وضع کرده است باید رعایت شود و در این راستا جاده توسط وزارت نظارت می شود. بر اساس آنچه در سیستم ماسک بدست می آید ، مدیریت هوشمند به گونه ای انجام می شود که فردی که تست PCR وی مثبت است ، در سیستم مراقبت های بهداشتی ثبت شده و توسط سیستم ماسک شناسایی می شود و اگر سفر داشته باشد ، این مبلغ قبض تلفن است. بالغ بر 200000 تومان وجود دارد. یک تلفن همراه ، تلفن ثابت یا پلاک جریمه می شود و از طریق پیام کوتاه به او اطلاع داده می شود.

وی تأکید کرد: هر شهری که بخواهد در اسرع وقت تحریم ها را کاهش دهد ، مسئولان و مردم آن شهر نیاز به کار جدی دارند. بسیاری احساس می کنند که چنین اتفاقی در کشور در حال رخ دادن است. همه ما باید شرکت کنیم ، در غیر این صورت بیماری بدتر می شود ، شرایط دشوارتر می شود و از دست دادن شغل افزایش می یابد. متأسفانه ، بسیاری از مقامات دولتی آگاهی ندارند که باید حداقل ها را اعمال کنند و زحمت خواندن دستورالعمل های کوچک را نمی کشند. انتظار می رود استانداردهای بهداشتی در سازمان های آنها توسط مقامات مختلف اعمال شود.

رئیس کمیته تأمین اجتماعی ستاد مدیریت ملی کرونا با تشریح روند قرنطینه در برنامه جدید گفت: “سه خانه ، هتل ، مهمانسرا و قطعات مرتبط با نیروهای مسلح و وزارت ورزش در این مثلث امکان پذیر است. هر سه مورد بررسی شده است ، اما وزارت بهداشت بهترین است.” قرنطینه در خارج از خانه و به عنوان یک اتاق جداگانه اعلام شده است.

جلفگاری به شهروندان گفت: “تمام مشاغلی كه در یك گروه سطح هستند و می توانند در طرح جدید كار كنند باید كاملاً رعایت شود.” من از همه مردم و مسئولان می خواهم كه در تحقق هرچه بیشتر زمینه های مختلف مشاركت داشته باشند. . “یک طرح جدید ایجاد کنید. اگر آزمایش انفرادی مثبت باشد ، وی باید کاملاً با پروتکل های قرنطینه و بهداشت مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت ، اگر بیماری را به شخص دیگری منتقل کند ، هم مجازات قانونی خواهد شد و هم پاسخگوی خداوند متعال خواهد بود.”

انتهای پیام