اجتماعی

جنایت به‌خاطر بیت‌کوین – ماه نیوز

افسر پلیس تهران از کشته شدن یکی از دوستانش به دلیل اختلاف مالی بر سر ارز دیجیتال خبر داد.

بر اساس گزارش ما، گروهبان علی ولی پور گودرزی درباره جزئیات این خبر گفت: اوایل آذرماه امسال همسر مردی 35 ساله که هویتش برای پلیس آگاهی تهران مشخص شده بود از ناپدید شدن همسرش در تهران خبر داد. همسر این جوان به ماموران گفت: همسرش برای آخرین بار برای دیدن یکی از دوستانش که با او اختلاف مالی داشته و دیگر برنگشته است، برای آخرین بار از خانه به سمت دماوند خارج شده و هر وقت با او تماس می گیرد گوشی او بی صدا است.

وی با بیان اینکه با توجه به حساسیت موضوع، تیم ویژه ای از ماموران پلیس آگاهی رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار داده اند، گفت: ماموران با انجام تحقیقات میدانی و همچنین به کارگیری روش های پلیسی متوجه شدند که این مرد با دوست خود ملاقات کرد. همچنین در تحقیقات ماموران مشخص شد مرد مفقود شده و دوستی که با وی عیادت کرده بود، مشغول خرید و فروش ارز دیجیتال بوده است.

ولی پور گدرزی با بیان اینکه کارآگاهان اداره پلیس در اولین اقدام دوست مرد فقدانی را شناسایی و از وی برای حضور در اداره بازپرسی دعوت به عمل آوردند، اظهار داشت: وی لب به اعتراف گشود و گفت که مدتی است با دوستش اختلاف مالی داشته است. و می دانست که معادل 80 میلیارد ریال بیت کوین خریده است و به همین دلیل با او در دماوند ملاقاتی ترتیب داد تا درباره اختلافاتش با او صحبت کند.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه یکی از دوستان متهم نیز در صحنه حضور داشت، گفت: شلیک هدف درست در ناحیه کتف قرار گرفته است. پس از این تیراندازی دوست متهم جان خود را از دست داد و متهم به همراه دوست دیگرش که در محل حضور داشت جسد متوفی را با خودرو به منطقه گیلاوند دماوند منتقل و در آنجا دفن کردند و از محل متواری شدند. مکان

ولی پور گودرزی گفت: این افراد قصد داشتند ارز دیجیتال موجود در حساب مقتول را به حساب خود منتقل کنند. همدست دیر استمعد نیز به مکانی عنهمان متوفر شده است بری دستگری در حال حاضر است

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، یک شهروند سالخورده متهم به قتل برای تحقیقات بیشتر در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

پایان پیام