هنری و فرهنگی

جهاد تبیین انقلاب اسلامی را مصون نگه می دارد

ماه نیوز/اردبیل سازمان تبلیغات اسلامی قائم مقام گفت: جهاد انقلاب اسلامی را از حوادث و حوادث مختلف مصون نگه می دارد.

حجت الاسلام روح الله حریزاوی روز شنبه یکم اسفندماه در جلسه هیئت اندیشمندان و بانوان در اردبیل اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانات متعددی به تبیین و تبیین وظیفه جهاد تاکید کردند. مطالبه عمومی این است که بهتر است به قرآن و دوری از آن توجه شود.

وی خاطرنشان کرد: حفظ قرآن نیز در سال های اخیر به عنوان یک حرکت مهم و ضروری در کشور مورد توجه قرار گرفته است تا شاهد تربیت نسل آینده با محوریت قرآن باشیم.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: انقلاب اسلامی وارد مرحله جهاد اکبر شده است و در این جهاد تلاش می شود تا تمام خیانت ها و نیرنگ های دشمنان خنثی شود و حرکت تحول آفرینی انقلاب اسلامی با اصول و موضوعات ارزشمند باید مورد توجه قرار گیرد.

حریزاوی تصریح کرد: هرگونه سهل انگاری در این زمینه گناه غیرقابل قبول است و شایسته است در طول آموزش با محوریت قرآن و معارف اسلامی، نسل جوان و جوان از فضای آموزشی سالم بهره مند شوند.

وی با اشاره به لزوم ارتقای جلسات تفسیر قرآن در مناطق مختلف کشور تصریح کرد: آمار جلسات تفسیر قرآن قابل اعتماد نیست و بهتر است شاهد برگزاری جلسات تفسیر قرآن توسط موسسات باشیم. و دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی تا اصلاح شود.»

نماینده سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه اولین اجلاس منطقه توسط روسای هیئت های اندیشه ورز و بانوان و روسای نهادهای دارالقرآن شمال کشور برگزار شد، گفت: : در این جلسه سعی کنید با موضوعات و مسائل مربوط به امور قرآن و تربیت مربیان و معلمان قرآن این کار را انجام دهید که با گذراندن این دوره دارای گواهینامه تبلیغ اسلامی می باشند و آنها خود را در واحدهای آموزشی و مدارس در دسترس قرار می دهند.

پایان پیام