هنری و فرهنگی

حضرت زینب اسوه جهاد تبیین است

عسنا/قم این مدرس دانشگاه علم با اشاره به اینکه الگوها راهنما هستند و انسان را به اهدافشان هدایت می کنند، خاطرنشان کرد: علی علیه السلام الگوی خویشتن داری و مقاومت در برابر منافقان و منافقان، امام حسین علیه السلام الگوی خویشتن داری و شقاوت است. و حضرت زینب علیها السلام الگوی پایداری و شجاعت و جهاد است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی امیدی امروز 17 آذرماه در هشتمین جلسه طلاب جامعه الزهرا سلام الله علیها با موضوع «خداوندا و مصادیق مقاومت» با اشاره به این موضوع با بیان اینکه قرآن کریم الگوهایی را برای مقاومت در برابر کفر و نفاق معرفی کرده است، گفت: حضرت ابراهیم یکی از این الگوهاست که الگوهست مظهر به صلاح و مبارزه با شرک و کفر است و ماه و ستارگان و خورشید پرستان را به چالش کشیده و آنها را قانع کرده است. با منطق علمی که از شروران نترسید.

وی به ایستادن حضرت ابراهیم در مقابل نمرود با عنوان نماد کفر اشاره کرد و گفت: ایشان در مقابل نمرود استدلال می کند که می میرد و شگفت زده می شود و تعبیر «کفر» در قرآن اشاره دارد. به این موضوع

یکی از اعضای هیات علمی موسسه امام خمینی (ره) گفت: با حق ماندن، تسلیم حق، مبارزه با شرک و کفر و مبارزه با شرک و کفر از حضرت ابراهیم الگوسازی شده است. او ادامه داد: اول دفاع از حق و حق و مبارزه با مظاهر شیطانی، دوم آراستن به فضایل اخلاقی برای ایستادگی در برابر منکر، سوم پیروی از احکام شرعی و ایستادگی در مقابل تسلیم کنندگان. امیال خودخواهانه خود و چهارم پیروی از نظام هدایت الهی برای مبارزه با نیزام کفر و تاغوت

وی پیامبر اکرم (ص) را از دیگر مصادیق قرآنی دانست و افزود: پیامبر اسلام (ص) تک همسر، بردبار، حلیم، مهربان، نیرومند در برابر دشمن و متواضع در برابر مؤمنان، زاهد و عبادت کننده است. به مقام «قاب قوسين و ادني» عتوف، رافو و رحيم نسبت به مممنين است و در قرآن، ايتا ايتا امتا ايتا احترهاي احتراكهاي اهليك است.

مدرس دانشگاه علم با اشاره به اینکه الگوها مانند راهنما هستند و مردم را به اهدافشان هدایت می کنند، خاطرنشان کرد: خویشتن داری و صبر در برابر منافقان و منافقان، امام حسین (علیه السلام) الگوی استقامت و قساوت و حضرت زینب (علیها السلام) است. السلام) الگوی استواری، شجاعت و جهاد است.

وی شخصیت حضرت زینب(س) را در تاریخ اسلام بی نظیر خواند و گفت: ایشان هجرت الهی را بر آرامش زندگی شخصی خود ترجیح دادند و با اهدای دو فرزند خود در راه خدا و با سخنرانی های علمی خود آتش به پا کردند. وارد خرمنگاه دشمن شد و پایه های خانه کفر را ویران کرد.

امید امام زمان (عج) سرآغاز مقاومت بود و گفت: در دوران معاصر، حضرت امام (ره) الگوی قیام در راه خداست، جمله را کامل کنید.

رهبر انقلاب اسلامی الگوی ایستادگی در مقابل جبهه کفر و کفر را دانستند و گفتند: امروز کفر و کفر دست به دست هم داده و جبهه ای واحد برای مبارزه با اسلام تشکیل داده اند که سوزاندن مساجد، حوزه های علمیه گواه آن است. مراکز دینی، قرآن سوزی و توهین به مقدسات و ویرتی‌های دینی و دیکی است.

یکی از اعضای هیات علمی موسسه امام خمینی(ره) شهید سلیمانی و خانواده های شهدا را از دیگر الگوهای مقاومت معرفی کرد و گفت: در مسیر مقاومت نباید به عده کم تکیه کرد و به خدا توکل کرد. قرآن می گوید الاعلون ان کنتم مومنین».

وی ادامه داد: در راه مقاومت باید عزم جدی برای تبلیغ و ترویج دین خدا داشته باشیم، در مقابله با کفر و تفرقه همکاری کنیم، باید برنامه ریزی و سازماندهی کنیم و هر چه در توان داریم انجام دهیم تا آیندگان ما را مومن قضاوت کنند. نکن

امیدی د پااین کرد: امروزه چشم زنان جهان اسلام به طلاب جامعه الزهرا سلام الله علیها به گونه ای است که با ورود علمی و منطقی به مباحث مربوط به زن و خانواده. پاسخگوی بسیاری از شبهات خواهند بود و با حضور پررنگ اجتماعی الگوی زن مسلمان برابر انقلاب است.اسلامی باشید.

پایان پیام