حضور بیش از 12 میلیون نفر در حرم حضرت امام موسی کاظم (ع)+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، تولیت آستان مقدس کاظمیه،  در یک کنفرانس خبری از مشارکت بیش از ۱۲ میلیون زائر در سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) تا ظهر امروز (جمعه) خبر داد.

به نوشته وبگاه السومریه نیوز، «حیدر الشمری» دبیرکل تولیت حرم امام موسی کاظم (ع) گفت که پس از پایان مراسم، زائران به تدریج از منطقه کاظمیه خارج خواهند شد. به گفته او برای برگزاری موفق این مراسم، دو هزار موکب، پنج هزار داوطلب و ۸۳ رسانه حضور داشتند.

از سوی دیگر سرلشگر «احمد سلیم»، فرمانده عملیات بغداد، در این کنفرانس خبری گفت: «اکنون اکثر راه‌ها در پایتخت باز است، به استثنای جاده‌های نزدیک شهر کاظمیه که شاهد حرکت عظیمی در مسیرهای خروجی است. به محض کاهش تعداد زائران، تمام راه‌های بغداد باز می‌شود».

«عمار موسی کاظم» شهردار بغداد نیز به نوبه خود گفت: «شهرداری بغداد با هماهنگی با حرم کاظمیه و نیروهای امنیتی نقش مهمی را ایفا کرد و هماهنگی بالایی برای ارائه خدمات به زائرین وجود داشت و شهرداری بغداد توانست بیش از چهار هزار تن زباله در این زیارت جمع آوری کند». او همچنین از ایجاد کمپینی برای نظافت کامل مناطق اطراف حرم خبر داد.

 

پایان پیام/م
 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید