عمومی

حیف است «زینب» را پرستار بیمار بخوانند

این روز را روز پرستار نامگذاری کرده اند و علت نامگذاری این روز به روز پرستار این است که حضرت زینب عنایت حضرت زینب (س) زمان خود و سایر بیماران و مصیبت دیدگان اهل بیت را بر عهده داشته است. ، و زمانی که نهضت حسینی را به خوبی حفظ و تبلیغ کرد. خداوند این بانوی بزرگ اسلام را رحمت کند. این روز را به تمامی پرستاران و تیم های پرستاری در خدمت بیماران و دست اندرکاران جامعه و سلامت تبریک می گویم.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است: حیف است که زینب را پرستار صبور بنامیم زیرا مراقبت از بیمار از وظایف جزئی زینب(س) بود و اگرچه پرستاری کاری سنگین و ارزشمند و پرستاری متعهد است. باید با آن مقابله کند. با صبر و حوصله می توان با تحمل هر مصیبتی به خود خدمت کرد و هرکسی نمی تواند این کار را انجام دهد، اما با این وجود جایگاه زینب آنقدر بالا و عالی است که به او می گوییم میزبان نهضت و انقلاب حسینی، زیرا این پرستاری دور است. بیمار مهمتر و حیاتی تر از پرستاری بود.

زینب علیهاالسلام در نجات قیام خون حسین نقش داشت که اگر این بار را به دوش نکشد حتماً در هم خواهد خورد. و شاید یزیدیان بدون اسارت خاندان رسول خدا و موعظه آنان با الهام از قیام زینب کبری (س) و برادرش در بدنام کردن حزب حاکم و پیامبر (صلی الله علیه و آله) می توانستند به هدف پلید خود برسند. نام نه تنها از مناره ها بلکه از مساجد نیز بوده است. از تاریخ پاک شد و این نیت شوم او بود.

زینب با مجاهدت دلیرانه و قیام خود در برابر ستمگران و نیز فریبکاری های زمانه خود، چنان از قیام حسین دفاع کرد که تا قیامت زنی مانند او نباشد و این نامی جاودانه و مقدس باشد. برای همیشه عالی باش و یاقوت کبود باید گرفته شود. پشت آن مصیبت بزرگ زینب بود که چنین بار سنگین پرچم ولایت را به دوش کشید و در مقابل کفر و نفاق ایستاد و سخنرانی کرد و مردم را موعظه کرد و بیدار کرد و در حالت مرده حرکتی را آغاز کرد که نهضت توبه از آنجا شروع شد. نهضت های اسلامی دیگر آغاز شده است و امروز و فردا و فردا آثار این حرکت عظیم زینبی آشکار است و به برکت زینب(س) و قیام مبارکش پرچم خونین عاشورا در سراسر جهان برافراشته می شود. انتقام ستمدیدگان این ممکن است زیرا زینب بود که پیام خونین حسین را به همه نسل ها و اعصار رساند.

آنچه از این مطلب می خواهیم نتیجه بگیریم این است که حضرت زینب شنتی دو دلیل برای نامگذاری روز تولد خود به عنوان روز پرستار دارد:

1- تجلیل از مقام شامخ و شخصیت والای حضرت زینب (س) است که با برپایی این مراسم یادی از این بانوی بزرگ می کند و باعث الگوگیری در جامعه می شود.

2- تقویت احساس گناه در پرستاران و تمجید و قدردانی از زحمات و نقش ارزنده پرستاران در جامعه.