هنری و فرهنگی

خانه موسیقی به انتقادهای وارده به آن پاسخ داد

خانه موسیقی به منظور انتشار مطلبی با عنوان «خانه موسیقی منتقدان خود را جدی می گیرد و پاسخ می دهد» روز جمعه ۲۴ دی در ماه نیوز، بیانیه ای از روابط عمومی سازمان برای انتشار در ماه نیوز ارسال کرد.

در این مقاله آمده است:

1- در این مطلب یکی از مصاحبه شوندگان مدعی شده است که مسئولان خانه موسیقی از سال 1385 تاکنون در هیچ جلسه ای برای پاسخگویی به سوالات شرکت نکرده اند. این در شرایطی است که خانه موسیقی همواره پاسخگوی منتقدان و مشتریان خود بوده و هیچ مشتری ای نیست که برای دریافت پاسخ و اساساً با تایید هیئت مدیره، هر لحظه برای پاسخگویی مشکلی نداشته باشد. جلسات آتی، مستمر و ماهانه با اعضای ارتباطی وفادار و تمامی نوازندگان با تریبون آزاد طراحی شده و تقریباً ده سال است که برگزار می شود.

این نشست های ماهانه خانه موسیقی که در مکان هایی مانند خانه موسیقی ایران، فرهنگسرای آرسبورن و خانه هنرمندان ایران برگزار می شد، محل تبادل نظر و نظرات بسیاری از هنرمندان از جمله کمبوجیه بود. عدم تشکیل جلسه پاسخگویی به خانه روشن رائو (خبرگزاری ماه نیوز)، فضل جمشیدی به عنوان منتقد اجرای کنسرت از تریبون رسمی خانه استفاده کرد و به بیان دیدگاه ها و انتقادات خود پرداخت.

این جلسات منظم ماهانه تا زمان شیوع ویروس کرونا ادامه داشت و علاوه بر آن، در مقاطع مختلف جلسات متعددی با منتقدان و دلسوزان برگزار شد.

به عنوان مثال در 26 فروردین 1395 به دعوت استاد فرهاد فخرالدینی رئیس شورای عالی خانه موسیقی و در 24 آذر 1394 این نشست با حضور جمعی از منتقدان برگزار شد. ، مسئولین و وکلای خانه موسیقی.

2- شری شهرام صارمی در 29 شهریور 1394 در جلسه سنگیت گریها حضور یافت و نکاتی را در خصوص جلسات با عنوان ضرب اصول بیان کرد. عجیب است که ایشان که در همان زمان انتقاد مجلس از این جلسات را پذیرفتند، تقریباً شش سال بعد مجدداً مطالبی را مطرح کردند که به دور از انصاف و غیرواقعی است.

3- اطلاعات دقیق انتخابات خانه موسیقی و دلایل تعویق مستمر آن (به دلیل خشم کرونا) و همچنین دلایل عدم برگزاری آنلاین انتخابات فقط در سایت خانه درج شده است. حتی موسیقی در بسیاری از خبرگزاری های معتبر. که در اینجا از تکرار پرهیز می کنیم.

4- در خصوص خسارت به مدارس ناشی از تعطیلی کرونا. این در حالی است که خانه موسیقی مسئولیتی در قبال صدور مجوز به مدارس ندارد و به دلیل وظایف صنفی خود از زمان شیوع کرونا با مشکلات جدی تاکنون هیچ نقشی در تأسیس آموزشگاه، برگزاری کنسرت، تولید آلبوم و سایر مشاغل شخصی نداشته است. مردم به انحاء مختلف نسبت به نوازندگان به مسئولان دولتی مربوطه فکر کرده اند و خوشبختانه نتایج اندکی از جمله کارت های هنری، پذیرش بخشی از حق بیمه هنرمند، بیمه تکمیلی و اخیراً تسهیلات ارائه شده توسط اعتبار هنری. منابع مالی.

ناگفته نماند که مطالبات به حق جامعه موسیقی ایران به دلیل تورم افسارگسیخته و وضعیت نابسامان اقتصادی کشور بسیار بیشتر از آن است که در چند سطر به آن اشاره شود. چالش ها و مسائل.

5- در خصوص فعالیت انجمن سازان سازان همانطور که بارها گفته شده این انجمن منحل نشده و یا به قول برخی منتقدان «لغو» شده است. این مرکز در دوره قبل یکی از فعال ترین مراکز خانه موسیقی بود که برنامه ریزی دو دوره اجرا یکی از این فعالیت های پربار بود.

6. در قسمت دوم مقاله خبرگزاری ماه نیوز، یکی از مصاحبه کنندگان به درستی به تقاضای زنان فعال در عرصه موسیقی که به زبان ما صحبت می کنند اشاره کرد. موضوعاتی از قبیل ممنوعیت های نامناسب و غیرمنطقی که در سال های اخیر در برخی از شهرها برای بانوان نوازنده اعمال شده، ممنوعیت صدای زنان، عدم ایجاد شغل در آینده برای نوازندگان، گرانی سالن های کنسرت و مواردی از این دست همواره سرلوحه مطالبات زنان بوده است. خانه موسیقی: این مطالبات هر از چند گاهی پیگیری شده و گاه با اظهارات تند الحان سخنگوی خانه موسیقی، مسئولان دولتی منعکس شده و نتیجه هم گرفته است و خوشبختانه این مطالبات همچنان به حق است. در دستور کار اتحادیه.

انتهای پیام/