اجتماعی

داروهایی که درد می‌آورند

داروهایی که باعث درد می شوند

داروها همچنین ممکن است گاهی باعث درد و تشدید شما شوند و درد مزمن بیمار را افزایش دهند، از جمله انواع دردهای مزمن مانند درد التهابی، ضربان دار، درد مبهم یا مبهم.

به گزارش خبرنگار علمی و فنی خبر ماه نیوزیافته های علمی جدید نشان می دهد که برخی از داروها نه تنها ممکن است درد بیمار را کاهش دهند، بلکه ممکن است عاملی برای رشد درد فرد نیز باشند.

درد مزمن به عنوان یکی از انواع مختلف درد تعریف می شود که در انواع مختلف درد التهابی، ضربان دار، مبهم یا مبهم قابل شناسایی است. محققان کانادایی بر این باورند که داروهای ضد التهابی که برای درمان انواع دردهای مزمن استفاده می‌شوند، می‌توانند عامل خطری برای بیماری‌های مزمن باشند. تحقیقات اخیر محققان دانشگاه مک گیل در مورد نحوه درمان درد مزمن منجر به این چالش شده است.

در این مطالعه، محققان دریافتند که فعالیت ژن‌های مرتبط با سیستم ایمنی در افرادی که سرعت آنها بهبود یافته است، بسیار بیشتر است. به گفته محققان، این ژن در افرادی که برای مدت طولانی از درد مزمن شکایت داشتند، غیر فعال بوده است. این افراد درد مزمن و همچنین پاسخ التهابی شدید را تجربه می‌کنند که خود توضیحی است. لودا دیاتچنکو، یکی از محققان ارشد این مطالعه، گفت: در واقع، این کشف بزرگ منجر به تحقیقات شگفت انگیزی شد. زیرا در طول سال ها به این نتیجه رسیده اند که داروهای ضد التهابی باعث درد می شوند. با این حال، نتایج اولیه این مطالعه نشان می دهد که در صورت پاسخ التهابی اولیه به درد، خطر ابتلا به درد مزمن بالقوه افزایش می یابد.

پایان پیام/

منبع: تکنا