عمومی

دانشکده علوم پزشکی چابهار مستقل می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، بهرام عین اللهی در جلسه شورای اداری چابهار اظهار داشت: معتقدیم نیروهای مستعد در اقصی نقاط کشور وجود دارند و اهالی فرهنگ چابهار نیز از این قاعده مستثنی نیستند و امیدواریم بتوانیم زمینه های شکوفایی را در این منطقه ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: فضای زمانی پر رونقی ایجاد کرده ایم که می توانیم در حوزه های بهداشتی، درمانی و به ویژه آموزشی به نحو احسن انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پیشرفت کشور برای جلوگیری از دشمنان دنیاست، مواد مخدر مرا محروم می کند.

وی توضیح داد: طبیعتاً ما توان خرید دارو را نداریم، در واقع توان پرداخت هزینه را نداریم. انها مواد مخدر را هم ممنوع کردند.

وی افزود: دشمنان حتی به مردم بیمار کشور هم رحم نکرده اند و این ممنوعیت را در تمام دوران کرونا ادامه داده اند و این نشانه آن است که من می خواهم در هر مورد، با وجود موانعی که به سختی می‌توانیم تصور کنیم، آن را تصرف کرده‌اند.»

وی گفت: برنامه ما، تحقق عدالت و نظام سلامت سلامت همکاران ماست که این برنامه و در این برنامه نوشته اند. دستور عدالت معکند با قدرت رسیدگی به تبعیض ها و مشکلات، بمباران انجام شده و انشالله در آینده شاهد نتایج این برنامه ها خواهیم بود.

وزیر بهداشت در بیان این که مجله واقعی، ایالتی و شهری است، گفت: ما در مورد نشریه صحبت می کنیم یعنی این اجماع باید در منطقه محقق شود.

وی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم نیازهای مردم را تامین کنیم باید از قانون برای انتقال نیروها استفاده کنیم و در نهایت بعد از یکی دو سال نیروهای خود را به منطقه خارج کنیم. همچنین نیرو ایجاد کند در غیر این صورت آنها می توانند علاقه مند شوند و در این زمینه ها خدمت کنند.

وی گفت: باید حد وسطی بین افراد محروم در مناطق و افرادی که در مناطق هستند وجود داشته باشد. محروم نشدن وی با بیان اینکه یک تفاوت وجود دارد، گفت: بنابراین در شورای حقوق و اختلاف سقف های محروم را در مناطق برداشته ایم تا نیروها در حدی که حق و مزایا را کشف کنند کار کنند و امیدواریم این کار را انجام دهیم. وضعیت مطلوب را پیدا کنید.»

وی بر لزوم حمایت از دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: دوچرخه برنامه نویسی صحیح ما میتوانیم ما یک دانشگاه علوم پزشکی بسیار قدرتمند در چابهار داریم.

وزیر بهداشت گفت: برای اولین بار واحد بین المللی علوم پزشکی را در چابهار ایجاد کردیم و دلیل آن هم این بود که معتقد بودیم با توسعه آموزش می توانیم مناطق محروم را تامین کنیم و در واقع شروع خوبی در این زمینه داشتیم. چابهار و ما به گام های بعدی امیدوار بودیم در این راه موفق باشید خطا ما اهل کشور هستیم.

وی با اشاره به پروژه بیمارستان اتاق خواب چابهار گفت: با کمک وزارت بهداشت و توسعه می خواهیم این طرح را در حد توان خود پیگیری و اجرا کنیم که تعداد زیادی از آنها را صادر کرده ایم.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه امیدواریم بتوانیم روند ایجاد رشته در حوزه پزشکی را تسریع کنیم و شاهد جذب دانشجو باشیم.