عمومی

درد در سمت چپ سر نشانه چیست؟

دلایل زیادی برای سردرد در سمت چپ وجود دارد. درک علل احتمالی و درمان هایی که ممکن است به فرد در مدیریت درد و دانستن زمان درمان آن کمک کند، باید تخصصی باشد.

به گزارش ماه نیوز، ماه نیوز حدود 7 درصد از سالمندان در سراسر جهان از سردرد رنج می برند. برخی از سردردها جزئی هستند و با درمان های خانگی درمان می شوند، اما برخی شدید هستند و نیاز به مراقبت پزشکی دارند. اگر سردرد با سرگیجه، احساس سوزن سوزن شدن یا هر علامت دیگری همراه باشد، یا اگر سردرد طولانی شود، ضعف در یک طرف بدن یا راه رفتن تشخیص داده شود، باید با پزشک مشورت کنید.

این به معنای بررسی علائم، علل و درمان سردرد در جهت چپ است.

علل و علائم درد در سمت چپ سر

سردرد علل مختلفی دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

با این حال، سردرد، تهوع، استفراغ، زوال عقل، بیماری های التهابی، مشکلات مرتبط با رگ های خونی، مصرف بیش از حد داروها و سینوویت.

ولی

درد در سمت چپ سر می تواند غیرقابل تحمل باشد. سردرد معمولا از اطراف پلک ها یا آبشش ها شروع می شود و سپس به بقیه قسمت های سر سرایت می کند. در حال حاضر علت اصلی میگرن به طور کامل شناخته نشده است. بر اساس شواهد احتمالی، علت مربوط به عملکرد مغز و افزایش حساسیت اعصاب یا عروق خونی اطراف مغز است.

سردردهای تنشی

سردرد دردهای شدید، شدید و فشاری است که از پشت چشم شروع می شود و در سراسر پیشانی یا پشت سر پخش می شود. این نوع سردرد می تواند در یک طرف سر ایجاد شود، بنابراین می تواند به دلایل درد در سمت چپ سر حساب کند. دلیل اصلی عدم ابتلا به سردردهای تنش، تنش عضلانی است. شدت سردرد معمولاً خفیف است، اما یک مزاحم نیز محسوب می شود.

سردرد

یکی دیگر از دلایل درد در سمت چپ سر ممکن است سردرد باشد. سردرد بسیار دردناک است و قوی ترین علامت آن درد در یک طرف سر است.

سردرد اغلب در بهار و پاییز همزمان است و برای بسیاری از افراد این سردردها با سردردهای آلرژیک اشتباه گرفته می شود.

مشکلات زمینی

دردهای گهگاهی در سمت چپ سر به دلیل بیماری و شرایط سخت ایجاد می شود و می تواند علل جدی داشته باشد. مانند کاهش بینایی، بیماری های التهابی و مشکلات مرتبط با رگ های خونی.

درمان و پیشگیری از درد در سمت چپ سر

بیشتر سردردها با داروهای آرام بخش مانند ایبوپروفن و آسپرین قابل درمان هستند. اگر درد شما مربوط به میگرن یا مشکلات شدید تنش باشد، ممکن است پزشک یک درمان خانگی قوی برتون را توصیه کند.

تغییر در شیوه زندگی نیز می تواند به تسکین سردرد کمک کند. برخی از این تغییرات مهم عبارتند از:

اجتناب از مصرف مواد غذایی تحریک‌کننده: از مصرف مواد مغذی مانند کافئین، الکل و پنیر که تحریک‌کننده هستند خودداری کنید.

انجام مدیتیشن: یوگا یا سایر تمرینات مدیتیشن، بدن و ذهن را آرام می کند. مدیتیشن می تواند تنش عضلانی را کاهش دهد و خطر سردرد و استرس ناشی از استرس را کاهش دهد.

منبع: medicalnewstoday

انتهای پیام