اجتماعی

درمان سرطان روده بزرگ با دستگاه بی‌سیم

ماه نیوز/ خراسان رضوی دستگاه بی سیم برای ارائه برنامه های کاربردی جدید در درمان سرطان عمده.

بر اساس این گزارش، گروهی از دانشگاه تگزاس در آستین (A&M) در حال توسعه دستگاهی هستند که می‌تواند به پزشکان اجازه دهد تا سلول‌های سرطانی باقی‌مانده را در طول جراحی از بین ببرند و ممکن است به درمان‌های بیشتری نیاز داشته باشند.

جراحی تنها درمان در دسترس برای افرادی است که سرطان اصلی آنها تشخیص داده شده است. متأسفانه، زمانی که سلول های سرطانی در حین انجام میکروسکوپ در حین جراحی وجود دارند، جراحی اغلب با عود سرطان اصلی دشوار می شود. شیمی درمانی درمانی است که اغلب شامل جراحی می شود، اگرچه می تواند منجر به عوارض جانبی شود.

دکتر سانگ دووم پارک، استاد مهندسی برق و روشنایی، همچنین محققی در مرکز فناوری و سیستم‌های مراقبت بهداشتی، دور از دانشگاه A&M. برای سرطان ارائه می‌کند.

محققان با استفاده از درمان فتودینامیک (PDT) در حین جراحی با استفاده از یک داروی حساس به نور، داروهایی که توسط نور فعال می شوند، برای حذف سلول های سرطانی استفاده می شوند. در این مدت، جراحان قادر خواهند بود بخش های اصلی تومور را بردارند، بنابراین وقتی داروی حساس با نور فعال می شود، بستر تومور به طور کامل تحت تابش قرار می گیرد. این ترکیب از روش های درمانی، با درمان کامل، موثر و بدون عوارض است.

پارک توضیح می‌دهد: «این دستگاه پرورش ارگانیسم‌ها را کارآمدتر و کوچک‌تر می‌کند و تعادل نور و درمان‌های فوتودینامیک طراحی‌شده برای پاسخ به تومورهای فردی را ممکن می‌سازد.»

در درازمدت، به دلیل پتانسیل سلامت پایدار و کیفیت بالینی که به طور مداوم فراتر از محدودیت‌های کلینیک‌های پزشکی یا امکانات آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این احتمال وجود دارد. آنها همچنین گزینه های درمانی را برای جلوگیری از سوء رفتار بیشتر و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان ارائه می دهند.

اینها تنها بخشی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانند برای کاهش خطر اضافه وزن مورد استفاده قرار گیرند. در پایان سال، برآوردهای جهانی انکولوژی به ۲۰۶ میلیارد رسید که ۱.۲ درصد افزایش داشت.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، سرطان اصلی پوست، به استثنای سرطان های پوست، سومین سرطان شایع در جهان است. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، امسال تقریباً 4000 تا 6000 نفر در ایالات متحده به سرطان عمده در ایالات متحده مبتلا شده اند و انتظار می رود که بر اثر این سرطان جان خود را از دست بدهند.

اگرچه درمان فتودینامیک در درمان تومورهای جامد بسیار مؤثر است، استفاده بالینی از آن به دلیل درک ضعیف انواع مختلف سرطان و فقدان بافت‌های طبیعی و نظارت بر پاسخ تومور و مقیاس‌های دیگر محدود شده است.

برای حل این مشکل، پارک و تیم تحقیقاتی یک رویکرد دو جانبه را پیشنهاد کرده اند. در ابتدا پیشنهاد می‌شود که داروهای حساس بیشتر سلول‌های تومور با واسطه نور باشند تا تومورهایی با سایر امواج غیر حرارتی در طول موجی که با طیف داروی محرک مطابقت دارند. داروهای فعال کننده یک واکنش فتوشیمیایی را القا می کنند که سلول های تومور را از بین می برد.

پارک می افزاید: در داخل حفره، بستری با حداقل پرخاشگری و ارگانیسم سازگار برای تشخیص باقیمانده سلول های سرطانی و تحویل به سلول های تومور واقع در هر قسمت از بدن و احتمالاً در ناحیه اطراف قفسه سینه، پانکراس و رکتوم را فراهم می کند. سرطان های نادر مشخص می شوند. .

در میان دیگر شرکت کنندگان در این مطالعه، چندین محقق مشهور از دپارتمان مهندسی برق، دانشگاه لیدز در بریتانیا و دانشگاه سن مورو ساوث حضور داشتند.

جزئیات بیشتر در مورد این دستگاه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

انتهای پیام