اجتماعی

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد/ کنکور سالی ۲ مرتبه برگزار می‌شود

ماه نیوز/کرمانشاه رئیس مرکز سنجش و پرداخت کیفی آموزش وزارت آموزش و پرورش از حذف دروس عمومی این مسابقه خبر داد.

دکتر محسن زارعی امروز (22 ماهگی) در مراسم تجلیل از برترین های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییرات نحوه برگزاری کنکور از سال آینده گفت: یکی از تغییرات مهم در نحوه برگزاری کنکور آزمون های برگزار می شود که از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری افزایش یافته و به 40 درصد می رسد.

زارعی افزود: از سال آینده مسابقات کشوری دو بار در سال برگزار می شود و نتایج به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ می شود.

رئیس مرکز کنترل کیفیت و پرداخت کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش گفت: این موضوع به معنای حذف سهم دروس عمومی نیست و سهم آنها در سوابق تحصیلی لحاظ می شود.

زارعی تاکید کرد: در تجمل به تعریف عملی این دروس عن دروس نمرگ است که کردی کردی کرد کرد:

زارعی در ادامه با بیان اینکه برگزاری کنکور سراسری به سبک قبلی باعث کم توجهی به یادگیری عمیق دانش آموزان می شد، گفت: برگزاری کنکور سراسری به سبک قبلی باعث شد تا دانش آموزان کمتر به دروس توجه کنند و کنکور را دنبال کنند. کلاس های بیشتر آزمونی برگزار خواهد شد که کیفیت آموزش این درس را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی همچنین به موضوعات مطرح شده در دنیای مجازی در خصوص سهم بالای دانش آموزان مدارس غیردولتی در کنکور اشاره کرد و گفت: اخیراً در دنیای مجازی عنوان شده که 77.5 درصد رتبه های زیر سه هزار نفر در سال تحصیلی 96-99 را به خود اختصاص داده اند. کنکور سراسری امسال در مدارس غیردولتی تحصیل کرده اند و از دیگر مدارس تیزهوشان در حال حاضر مدارس تیزهوشان دولتی هستند.

وی تاکید کرد: شناسایی و پرورش استعدادهای برتر نه تنها بدون عدالت، بلکه با عدالت است.

وی همچنین به توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها به تحصیل در رشته علوم تجربی با امید به قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی اشاره کرد و از خانواده ها خواست تا رویاهای فرزندان خود را دنبال کنند و بگذارند فرزندانشان بر اساس آنها باشد. و تعلیقی های کود تحسیل کندن.

پایان پیام