هنری و فرهنگی

در اکران افتتاحیه “مجبوریم” چه گذشت؟

اولین اکران فیلم «مجبوریم» توسط رضا درمیشیان با حضور بهمن فرمان آرا، فاطمه معتمد آریا، همایون ارشادی، مجتبی پیرزاده و رضا درمیشیان ساخته شد.

به گزارش ماه نیوز، این گزارش دریافت شده است، بهمن فرمان آرا در ابتدای این نمایش با بیان «مجبوریم» گفت:

فاطمه معتمد آریا بازیگر نیز در سخنان خود ناگزیر است که بگوید: الف

رضا درمیشیان در ادامه یادآور شد: جواهرفروشی که رئیس تئاتر بود، استاد کیهان کلهر و مادرم که هنوز دلتنگ این تالار است و احساس می کند.

وی افزود: هر چقدر که خوشحالم، ناچارم که از تصادفی که به خاطر مستند زن و عکاس فوت کرده ناراضی باشم و امیدواریم هر چه زودتر آزاد شود و به خانه اش برگردد

او گفت: «ما باید داستان فقر انسانی را در سرزمین خودمان تعریف کنیم. مردمی که در سرزمین خود در فقر زندگی می کنند. داستان ایرانیان بدون هویت در ایران. یک تا دو میلیون ایرانی بدون شناسنامه که حتی در سرشماری هم قرار نگرفته اند از حقوق شهروندی محروم شده اند، می خواهم حقوق این فیلم را به تمام سینماهای کشور به زنان بی سر و بی سواد و کارتون تقدیم کنم. این مبلغ را فرشته نازنینی «لیلا ارشد» می دانند تا گران شود.

لیلا ارشد، فعال حقوق زنان و کودکان نیز در این مراسم گفت: «خوشحالم که بالاخره مجبور شدیم بیرون برویم. موضوعی که این بار آقای درمیشیان نازنین مطرح کرده یکی از چالش هاست. ما ایرانی ها اکثرا بی هویت هستیم آنها در حال حاضر نه هویت دارند و نه حقوق شهروندی. بنابراین پرداخت می تواند در این زمینه کمک کند. هنر همیشه به طرح مسائل اجتماعی سرعت می بخشد. در زمان ساخت اولین مستند رخشان بنی اعتماد با نام «خانه خورشید» توانستیم به مردم عادی بفهمانیم که تعداد زنانی که مشکل دارند به حدی است که جایی برای آنها نیست.

در پایان مراسم، چند زن هزینه کارتن خواب ها را با شرح بهبود و سختی راه یافتن هویت پرداخت کردند.

«باید» پنجمین فیلم سینمایی رضا درمیشیان پس از فیلم های «بغض»، «عصبانی نیستم!» مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پرویش نظریه، رضا بهبودی، احمد حمید، مریم است. بوبانی، رامونا شاه و 2 نفر دیگر حضور دارند.

انتهای پیام