هنری و فرهنگی

در مراسم تودیع و معارفه معاون مطبوعاتی چه گذشت؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل و معرفی معاونان سابق و جدید در امور مطبوعات و اطلاعات ، بر اجتناب از دیدگاه های سیاسی تأکید کرد و توضیح داد: من برخی افراد را دارم و طبیعی است افرادی که در صف من هستند ، اما این بدان معنا نیست که ما یک دیدگاه سیاسی داریم ، من تا به حال در هیچ جریان سیاسی نبوده ام و سعی کردم بدون نگاه به سوابق سیاسی مدیرانم انتخاب کنم. به همین دلیل ما سعی کردیم بهترین ها را انتخاب کنیم.

به گزارش ماه نیوز ، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، از محمد مهدی اسماعیلی امروز و دوشنبه (10 آنلاین) در مراسم تجلیل از معاونان سابق و جدید امور مطبوعات و اطلاع رسانی تجلیل شد. معاون گفت: در ابتدای خدمت به همه دوستان گفتم که ما مانند حضور در دو برنامه امدادی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که برخی افراد مسئول آن هستند و برخی دیگر به کار خود ادامه می دهند.

وی ادامه داد: وقتی روی این صندلی می نشینیم ، روزی به فکر خروج از آن می افتیم و این صندلی مکانی موقت و فرصتی برای خدمت است. به نظر من ، این پست ها مانند یک ساعت در آن زمان است و به همین دلیل ، از خداوند متعال می خواهم که ما را قادر سازد تا در این دوره حاکمیت وظایف خود را به خوبی انجام دهیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آقای خدادی فردی باتجربه است و در زمینه مطبوعات خوب عمل کرده است ، خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ما است و به همین منظور حکم وی را اعلام کردیم. دبیر، منشی.

اسماعیلی درباره فرشاد مهدی پور معاون جدید وزیر امور مطبوعات نیز تصریح کرد: دوره بررسی و انتصاب وی طولانی بود و من به شدت معتقد بودم که وی در این پست حضور خواهد داشت. خانواده او مطبوعات هستند و او فعالیت میدانی خود را در زمینه رسانه آغاز کرد و ویژگی مهم دیگر او این است که او در حال حاضر یک نظریه پرداز در زمینه رسانه است.

وی افزود: با حضور آقای مهدی پور و خدادی تلاش می کنیم در حوزه مدیریت فضای رسانه ای ادامه دهیم ، در حال حاضر مفروضات زیادی در حوزه رسانه داریم. در اولین گام ، ما با یک جنگ رسانه ای کاملاً توسعه یافته روبرو هستیم و در دولت مردم ما کاملاً به این موضوع اعتقاد داریم و از همه بازآرایی و تمهیدات رسانه ای برای مقابله با این موضوع استفاده خواهیم کرد. ما معتقدیم که ما درگیر یک تهاجم فرهنگی بزرگ هستیم و در زمینه رسانه های برنامه ای ، ما از حالت دفاعی به حالت تهاجمی در حال حرکت هستیم.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بسیاری از استانها خواهان ایجاد فضاهای رسانه ای هستند ، افزود: ما می خواهیم در ابتدای مرحله دوم انقلاب اسلامی جریان رسانه ای جدیدی ایجاد کنیم. بنابراین ، ما اهمیت بخش رسانه در تهران و استانهای دیگر و همچنین در عرصه بین المللی را در نظر می گیریم.

اسماعیلی با ابراز نگرانی از رسانه های مکتوب ، گفت: “ما در حمایت از رسانه های مکتوب درگیر مسائل جدی هستیم. با تغییر سیستم رسانه ای و تقویت رسانه ها و شبکه های اجتماعی ، طبیعتاً حوزه رسانه های مکتوب با چالش جدیدی روبرو شده است. در کشور ما ، نگرانی های کاغذی برای اهالی رسانه های مکتوب دو نقض در این مورد وجود دارد که ما از طریق قوه قضائیه پیگیر آن هستیم.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعد ، ما می خواهیم با تخصیص ارز ، که در جلسه دیروز با رئیس جدید بانک مرکزی مطرح شد ، نیاز به کاغذبازی را برآورده کنیم و کار آن در حال انجام است ، اما مهمتر از همه برای دستیابی به خود وابستگی به بخش. “هفته گذشته ، ما تیمی را به خوزستان فرستادیم تا از کارخانه های آنجا دیدن کند ، جایی که گزارش مفصلی تهیه و ارائه شد. در پایان فرهنگ و رسانه باید بخش بزرگی از نیازهای کاغذ را تشکیل دهند. مردم این استعداد در داخل کشور وجود دارد و این یکی از مهمترین رویدادهایی بود که من در پارلمان ارائه دادم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: آقای مهدی پور برای انجام این مأموریت بزرگ نیاز به همکاری و حمایت همه اصحاب رسانه دارد. رئیس جمهور محترم دیدگاه سیاسی ندارد و از ابتدا اعلام کرد که رقیب گروه های سیاسی نیست ، اما رقیب من فساد ، تبعیض و بی عدالتی است. ما از این شعار در این دولت پیروی می کنیم ، بنابراین من در هیچ یک از انتصابات مسائل سیاسی و گروهی را وارد نکردم.

اسماعیلی افزود: درست است که وقتی در این موقعیت هستم ، برخی افراد را با توجه به نگرش و زمینه تجربه ام انتخاب می کنم و طبیعی است که افرادی که با من ارتباط دارند انتخاب شوند ، اما این بدان معنا نیست که ما به دنبال این هستیم سیاسی ، من تا به امروز در هیچ جریان سیاسی نیستم و سعی کردم مدیران خود را بدون توجه به سابقه سیاسی انتخاب کنم. به همین دلیل ما سعی کردیم بهترین ها را انتخاب کنیم.

وی تاکید کرد: برای من واضح است که آقای مهدی پور فردی با صلاحیت است و مطمئناً منافع سیاسی خاص خود را دارد ، اما در این سمت او فردی با ذوق سیاسی نیست ، از افراد با هر اندیشه ، فرهنگ و رسانه ای استفاده خواهد کرد. با صدار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات ، من همچنین گفتم که ما محدود به آزادی بیان هستیم. دولت نیز همین روند را دنبال کرد و به من توصیه کرد که فضای کاملی را برای توسعه و تعالی رسانه فراهم کنم.

در نهایت ، اسماعیلی از مدیران رسانه و همکاران معاون مطبوعات تشکر کرد و امیدوار بود در اسرع وقت با آنها ملاقات کند.

در ادامه مطلب فرشاد مهدی پور ، معاون مطبوعات و اطلاعات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین معاون سابق وزیر مطبوعات با تقدیر از همکاران رسانه ای به پیشرفت در حوزه رسانه اشاره کردند و گفتند: خیر.

وی با اشاره به اهمیت رسانه و فضای مجازی به عنوان دغدغه رهبر معظم انقلاب گفت: ساماندهی سیستم رسانه ای کشور از اولویت ها و وظایف اصلی ما در بخش مطبوعات خواهد بود و بدون شک این مهم است. بدون مشارکت رسانه ها ، محققان و موسسات. “و سازمانهای مرتبط با رسانه در دسترس نخواهند بود.

در همین راستا معاون مطبوعاتی به محدودیت ها و موانع موجود اشاره کرد و افزود: با وجود چنین موانع و محدودیت هایی ، ساماندهی سیستم رسانه ای کشور به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

به گفته مهدی پور ، کشور ما در حال حاضر در یک جنگ بزرگ و فراگیر فرهنگی و رسانه ای قرار دارد که پیامدهای آن در جامعه احساس می شود و تنها راه مقابله با این هجمه بزرگ ، سازماندهی مجدد سیستم رسانه ای کشور است.

وی گفت: جلوگیری از کاهش یا از دست دادن اختیارات رسانه ای یکی از اهداف نهایی معاون مطبوعاتی است: موضوع افزایش قدرت رسانه ای در همه سیاست ها و تصمیمات نهفته است و ما با تمام توان به سمت آن حرکت می کنیم.

در قسمت پایانی مراسم محمد خدادی ، معاون سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی با اشاره به تعاملات گسترده خود با رسانه ها در دوران تصدی خود به عنوان دبیر مطبوعات ، درباره برخی مسائل و مشکلات دو سال گذشته صحبت کرد و بر لزوم ایجاد اعتماد در رسانه ها تأکید کرد: «با وجود همه مشکلات و عوارضی که با آن روبرو بودیم. آنها با باور و ایجاد فضای همکاری و همدلی با رسانه ها توانستند بر همه این مشکلات غلبه کنند.

خدادی افزود: من معتقدم به عنوان یکی از اعضای جامعه بزرگ رسانه ای کشور ما رفقای ایثارگری در این زمینه داریم که فداکاری آنها ریشه در دانش و اعتقاد آنها در اسلام ناب محمدی (ص) دارد. انقلاب. “

وی با بیان اینکه در مسئولیت های مختلف باید همه به فکر خدمت به مردم و حل مشکلات آنها باشیم ، گفت: مردم کرد به عنوان توانمند باید همیشه بر حل مشکلات جامعه و خدمت به مردم تمرکز کنند.

معاون سابق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، انتخاب فرشاد مهدی پور را یکی از بهترین گزینه ها برای معاون مطبوعاتی وزیر عنوان کرد و برای وی در این زمینه آرزوی موفقیت کرد و از همه رسانه ها خواست تا وی را در پیشبرد اهداف شری مهدی پور یاری دهند. رسانه کشور.

لازم به ذکر است که در این مراسم ، حجت الاسلام محمود دوعی ، سردبیر روزنامه اطلاعات ، عبدالله گنجی ، سردبیر روزنامه جاوه ، محمدحسین خوش خواه ، سردبیر خبرگزاری فارو ، محمد صدخ عرب ، رئیس رضا نوروزپور آنها نظرات خود را درباره وضعیت کنونی رسانه ها بیان کردند.

انتهای پیام