اجتماعی

در پالایشگاه تهران انفجاری نداشته‌ایم/صدا برای تغییر فرم مخزن درحال احتراق است

فرماندار ویژه شهر ری مخزن سوختن در پالایشگاه تهران را انفجاری دانست که امکان پذیر نیست ، افزود: از ابتدای حادثه و تغییر شکل مخزن فلزی در حال سوختن ، انفجار نداشته ایم.

حسین توکلی در مصاحبه با ماه نیوز وی در تشریح آخرین وضعیت پالایشگاه تهران گفت: در حال حاضر هیچ مشكلی جدی در روند اطفا حریق وجود ندارد. مشتقات نفت باقیمانده در ته مخزن می سوزند و دودی که دیده می شود ناشی از سوزاندن این مشتق است. در مخازن دیگر اطراف محل حادثه خطری وجود ندارد.

وی با بیان اینکه نوع مخزنی که آتش گرفته به گونه ای بوده که منفجر نمی شود ، افزود: “امیدواریم که دود سوخت حاصل از فرآورده های نفتی طی چند ساعت آینده خاموش شود.” بنابراین ، ما از ابتدا انفجار نداشته ایم و فقط تغییر شکل مخزن فلزی گاهی ناشی از گرمای زیاد است که با تولید صدا همراه است ، اما انفجار نیست.

فرماندار ویژه شهر تأکید کرد: شهروندان نگران نباشند. مشکل خاصی نیست این یک تصادف در واحد تولیدی – صنعتی در بحث پالایشگاه است و خوشبختانه تاکنون هیچ تلفاتی گزارش نشده است. همه امدادگران از استان تهران و استان های اطراف برای کمک به این مرکز آمدند که قابل تقدیر است.

وی در خاتمه گفت: نیروهای هلال احمر ، پلیس ، اورژانس ، مدیریت اورژانس و … همه کمک های ارزنده ای انجام دادند و تمرکز عملیات بر روی معاون عملیات پالایشگاه تهران و با تمام بحث های فنی و مدیریتی در محل بود. . خود پالایشگاه. شری زنگنه – وزیر نفت – و فرماندار تهران – شری محسنی بندپی در محل حضور داشتند و آخرین وضعیت حادثه بررسی و تصمیمات لازم گرفته شد و سایت به درستی مدیریت شد.

انتهای پیام