اجتماعی

دغدغه‌های زیست محیطی متنوع شود

ماه نیوز/مازندران معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست، ایجاد تنوع در دغدغه های زیست محیطی را ضروری دانست. امروزه با فاضلاب های رها شده در رودخانه ها، انقراض گونه های جانوری، پوشش گیاهی و بسیاری دیگر از چالش های زیست محیطی روبرو هستیم که نیاز مبرمی به اقدامات پیشگیرانه جدی دارد.

به گزارش ما، حسن اکبری در نشست توسعه منابع طبیعی و محیط زیست در شهر با اشاره به اینکه سخنان و دیدگاه های امروز مدیران، تولیدکنندگان، صنعت گران و دیگر مردم، اعتقاد به محیط زیست با شعارها کاملا متفاوت است، گفت: وی گفت: محیط زیست آسان است اما برای حفاظت و حمایت از آن باید ایثارگر، دلسوز و مثمر ثمر باشیم. این که در سازمان ها و سازمان های داوطلبانه چنین است، نسبت به دیگران کاملاً مشهود و قابل باور است.

معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست افزود: در کنار آموزش اخلاق صحیح زیست محیطی ترویج و تقویت می شود و تاثیر آن را در محیط زیست سالم خواهیم دید.

این مسئول با بیان اینکه ایجاد تنوع در دغدغه های زیست محیطی ضروری است، یادآور شد: نباید این گونه باشد که همه نگاه ها فقط به یک یا دو معضل زیست محیطی مانند میانه معطوف شود. امروزه با فاضلاب های رها شده در رودخانه ها، انقراض گونه های جانوری، پوشش گیاهی و بسیاری دیگر از چالش های زیست محیطی روبرو هستیم که نیاز مبرمی به اقدامات پیشگیرانه جدی دارد.

نظارت بر مصرف سوخت در نیروگاه های حرارتی

مدیرعامل سازمان حفاظت محیط زیست کشور در پاسخ به سوال یکی از فعالان محیط زیست در مورد اثرات سوخت گازوئیل نیروگاه شهید سلیمی گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر جمهوری اسلامی ایران سوخت گازوئیل برای نیروگاه های حرارتی مورد نیاز است اما در این میان پیگیری و پیگیری می شود که در این راستا سازمان محیط زیست با کمک تیم های پژوهشی و دانشگاهی که در حال حاضر در حال پایش اثرات آن هستند. سوخت گازوئیل از منظر آسیب اجتماعی و اقتصادی بر منابع آبی، خاک و هوای منطقه تحت تأثیر آن، درختان و میوه ها و در ماه های آینده نتایج این بررسی ها، اقدامات موثری برای کنترل و کاهش این عوارض انجام می شود. بیرون

عطا الله کاویان افزود: در راستائي تصويب سفر ريس جموهري به مزاندران، در تهلاه در بيش از كيف ها در شرك استان را با تحميل بيديھ به ايكراد در بياوريم.

وی با اشاره به اینکه خرید کپسول آتش نشانی، ادوات اطفای حریق کودکان توسط سازمان محیط زیست مازندران در حال پیگیری است، گفت: تامین اعتبار برای پمپاژ آب دریا به داخل تالاب ها از دیگر اقداماتی است که قسمت علمی این طرح تا سال آینده انجام می شود. .

پایان پیام