عمومی

دغدغه شیرین علی دایی – ماه نیوز

بعد از کریستیانو رونالدو حالا لیونل مسی، یکی دیگر از اسطوره های تاریخ فوتبال چند پله جلوتر از او رسیده و رکورد او را تهدید می کند. این یکی از موضوعات جدیدی است که باعث شد نام علی دوباره مطرح شود.

روزنامه به روگر ماه نیوز شرق نوشت: «اسم علی دایی، استوره فوتبل ایران، در در در اخریه برها به رها است. دلیلش البته ربطی به مسائل و موضوعات فوتبالی ندارد و بسته به اتفاقات مختلف ایران، نام او نیز بین آنها مطرح می شود. به راستی از زمان درگذشت مهسا امین نام علی دایی در فضای مجازی و واقعی مطرح شده و کمتر از هر شخصیت ورزشی در این زمان قضاوت شده است و در گذشته نام او در میان رسانه‌های رسانه‌ای قرار گرفته است. دنیا دوباره به این دلیل که کاملاً فوتبالی است. مردی که همین چند هفته پیش دعوت قطر برای حضور در جام جهانی را رد کرد، حالا در حاشیه این جام دوباره به تیتر خبرها بازگشته تا ارزش کارهایی که در سال های اخیر با تیم ملی ایران انجام داده است را نشان دهد.

مجرای جدید همان داستان نشر کلهای ملی علی دایی است. این آمار و افتخاری که او سال ها با پیراهن ایران به نام خود ثبت کرده بود، باعث شد تا در صدر گلزنان تاریخ ملی قرار بگیرد. آلی دایه دُرَزَمان بازی، 109 بار دروزا رباگا را راشود تا شم بالی کلـزنی‌اش را بهرک. اگرچه این آمار مدتی در دست این اسطوره ایرانی بود اما سرانجام توسط کریستیانو رونالدو، مهاجم تیم ملی پرتغال و یکی از بهترین های تاریخ فوتبال شکسته شد. رونالدو با عبور از علی دایی به اوج رسید و این روزها با 118 گل 9 گل بالاتر از علی دایی ایستاده است. از آنجایی که مدت هاست در دنیای فوتبال حضور دارد، بدیهی است که برای همیشه در همان شماره 109 باقی خواهد ماند، اما رونالدو همچنان شانس افزایش رکورد را دارد.

این موضوع پایان کار نیست. چرا که بعد از کریستیانو رونالدو، حالا لیونل مسی، یکی دیگر از اسطوره های تاریخ فوتبال چند پله ای شده و رکورد او را تهدید می کند. این یکی از موضوعات جدیدی است که باعث شد نام علی دوباره مطرح شود. در واقع پنج گل لیونل مسی در جام جهانی 2022 تعداد گل های این اسطوره را به 96 رسانده است. برای رسیدن به رکورد علی دایی به 13 گل نیاز دارد. درست مثل ماجرای کریستیانو رونالدو و علی دایی، این روزها آمار گلزنی برای رسیدن به اسطوره فوتبال ایران هم شروع شده و در هر مسابقه ای که ماسی به ثمر می رساند، نام علی دایی هم فرصت مطرح شدن دوباره است. چون دیداری در فینال جام جهانی پیش رو دارد، این موضوع فرصت خوبی به او می دهد تا قبل از سال جدید یک قدم به علی نزدیک شود.

چون شایعه می شود قطر آخرین جام جهانی است، پس قضیه تیم ملی آرژانتین است، بعد از آن جام حذفی می شود و حداقل یکی دو سال دیگر با آرژانتین بازی می شود. البته با توجه به سطح آمادگی بعید است تعداد این سال ها افزایش یابد. بدیهی است که حتی اگر تنها دو سال باقی بماند، باز هم می توان رکورد زد.

پیش از این علی در ماجرای شکستن رکورد خود به دست کریستیانو رونالدو از این موضوع به عنوان افتخاری مهم برای خود یاد کرده و گفته بود وقتی بازیکن بزرگی مانند رونالدو چنین دستاوردی را تکرار می کند، اهمیت آن بیشتر می شود. در کونین کھیلی کیلا بریک‌شدن لیونل مسی به علی دایی، احساس شیرینی برای این استوره ایرانی بود. مردی که البته در خارج از ایران هم قابل احترام است… .»

پایان پیام