عمومی

«دلار» برای اینهـا؟ – ماه نیوز

هلال احمر در حال حاضر دو تاجیک به نام های وحدت حنان اف و منوچهر صفروف دارد و البته شیرزاد تمیروف از ازبکستان نیز در این تیم بازی می کند. هیچ یک از این سه اقدام در متقاعد کردن طرفداران یا مطرح کردن این تصور که مدل‌های مشابه در کشور وجود ندارد، مؤثر نبوده است. سوال این است: در این شرایط مالی و با این همه در نظر گرفتن «دلار» باید تا این حد منفور باشد؟

به گزارش ماه نیوز، این روزنامه اقتصاد جهانی نوشت: «امروز به هر کجا که نگاه کنید، موج احساسات حمایت گرایانه جاری است. اینکه آنلاین جذب بازیکنان می شود بالاتر از سطح بازیکنان داخل کشور است و می توانند با هزینه مناسب از آن استفاده کنند. گاهی یک کیفیت خارجی وجود دارد که در کشور یافت نمی شود. گاهی اوقات یک فوتبالیست خارجی ارزش جذب دارد اما بازیکن داخلی اصلا حضور ندارد. طبیعی است که باید به بازار خارجی بروند اما بازیکنان خارجی که در این فصل برای پرسپولیس توپ می زنند، از این تخصص ها برخوردارند؟ هلال احمر در حال حاضر دو تاجیک به نام های وحدت حنان اف و منوچهر صفروف دارد و البته شیرزاد تمیروف از ازبکستان نیز در این تیم بازی می کند. هیچ یک از این سه اقدام در متقاعد کردن طرفداران یا مطرح کردن این تصور که مدل‌های مشابه در کشور وجود ندارد، مؤثر نبوده است. سوال این است: در این شرایط مالی و با این همه در نظر گرفتن «دلار» باید تا این حد منفور باشد؟

یک به دو، دو به یک ببر!

در مورد پرسپولیس تاجیکستان از ابتدا ابهام جدی وجود داشت. چطور کادرفنی پرسپولیس به طور اتفاقی دو بازیکن از یک تیم تاجیکستانی را انتخاب کرد و هر دو را خرید؟ شاید بخواهید با هر یک از تیم های دنیا بازی کنید و به دنبال نقل و انتقالات و نقل و انتقالات باشید، اما در عین حال جذابیت کمتر از دو بازی باشد و فرمول قدیمی «یک بخار، دو به ببر» است. اکثر اوقات این گونه خریدها انجام می شود، حداکثر یکی از دو بازی کار می کند، اما مدیران و نقل و انتقالات همزمان دو بازی انجام می دهند که خرید مشروط است. همچنین به ندرت اتفاق می افتد که چنین نقل و انتقالاتی موفقیت آمیز باشد. نمونه های تاریخی بیشتری در تخت جمشید داریم. در زمان برانکو دو بازیکن اوکراینی جذب اسامی پلیانسکی و پریموف شدند که هیچ فایده ای نداشت و کاملا اصلاح شد. پیش از این علی پروین مربی و دو پانامایی به پرسپولیس آمدند و دردی نداشتند. ضمناً در دوره اول محمدحسن انصاری مرد پرسپولیسی دو بازیکون سوری داشت به نام شعبه های فراوان و طارق جابان سرخ شده بود اما به درد نمی خورد. به گفته وی، تصادف دو تیمی تاجیکستان تکرار شده است. منوچهر صفروف خیلی سریع به این نکته اشاره کرد که مدافعان لیگ معمولی وحدت حنانوف تفاوت چندانی ندارند اما بیشتر بازی کردند و حتی زودتر امیدها برآورده شد اما هر کاری کردیم همه اشتباهات را رد کرد. بحث بزرگ وحدت برابر با نفت و آلومینیوم است، شاید سرنوشت پرسپولیس در دو جام باشد.

تصویر تامیروف را در ایران نداریم؟

پنج بازی است که شارزود تامیروف در خط حمله پرسپولیس را می زند و باز هم موفق به گلزنی برای این تیم نمی شود. و البته بحث دعوا و دعوا و پرسش وجود دارد اما از نظر مهارتهای فردی و تهاجمی هیچ نشانی از آنچه باید باشد وجود ندارد. پرسپولیس در دقیقه اول بازی در حرکات آبادان نفت را به تساوی کشاند و همان پاس درخشان را داشت، حتی در داربی تهران و بعد از آن درست شد، اما واقعاً شرط نیست که هزینه انتقال پرداخت شود و (( هر عددی که آن را توجیه کند. آیا متجاوزان ایرانی واقعاً قادر به انجام این کار نیستند؟ و چه چیزی پاکتر از مهدی عبدی یا حمید؟

به جوانان اعتماد کنید

ازبکستانی تامروف ممکن است این هفته را با راگبی گولزدن یا حتی وحدت حنانوف ساخت خط دفاعی بعدی پرسپولیس آغاز کند. این خوشحالی بهترین تصوری است که می توانیم از آنها داشته باشیم، اما حتی در این صورت این سوال پیش می آید که چرا چنین فرصتی برای تلاش و خطا، کسب تجربه و جوانی بهتر و پخته در اختیار جوانان پرسپولیس نیست؟ چرا خارجی ها حق خطا و عبرت دارند اما جوانان ایرانی نه؟

انتهای پیام