بین المللی

دیدار مصطفی الکاظمی با امیرعبداللهیان

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری آنلاین ماه نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر پیشین عراق که به تهران سفر کرده است، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) دوم اسفند ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

 

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجم تیر ماه سالجاری نیز در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر سابق عراق که به تهران سفر کرده بود، آخرین تحولات منطقه و موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد. امیرعبداللهیان در آن دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران راه حل مشکلات منطقه را از درون منطقه می‌داند، از تلاش‌های عراق برای تقویت عنصر گفت‌وگو و نقش سازنده این کشور در معادلات منطقه‌ای و گفت‌وگو بین جمهوری اسلامی ایران و عربستان قدردانی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران جز خیر برای منطقه نمی‌خواهد و از بازگشایی سفارتخانه‌ها در پایتخت‌های دو کشور حمایت می‌کند.

گفتنی است، بغداد تاکنون پنج دور میزبان مذاکرات ایران و عربستان سعودی بوده است.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان قرار است اواخر هفته جاری سفری به عراق داشته باشد و با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کند.

در همین خصوص ناصر کنعانی روز دوشنبه اول اسفند ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره سفر امیرعبداللهیان به عراق گفت: این سفر در ارتباط با موضوعات مختلف روابط دوجانبه ایران و عراق انجام خواهد شد و در تکمیل رایزنی‌ها و مشورت‌های منطقه‌ای ایران با کشورهای دوست و همسایه خواهد بود. (اینجا بخوانید)

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید