استانی

دیدار وزیر فرهنگ با علما و مراجع تقلید در قم

در راستای جدیدترین سفر استانی صورت گرفت؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در راستای سفرهای استانی خود این هفته عازم قم شده است از صبح امروز با حضور در بیوت مراجع تقلید و دیدار با برخی علما به ارائه گزارش فعالیت‌های فرهنگی هنری صورت گرفته در یکسال و نیم گذشته این وزارتخانه پرداخت.

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که صبح امروز (پنجشنبه) به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید و برخی علما به شهر مقدس قم سفر کرده است، از صبح امروز با آیات و مراجع تقلید جوادی آملی، مکارم شیرازی و سبحانی دیدار و گفتگو کرد.

دیدار با آیت الله سعیدی نماینده ولی‌فقیه و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)، و آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدارهای دیگر وزیر در این سفر یکروزه بود.

 

در این دیدارهای جداگانه وزیر فرهنگ ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های فرهنگی هنری کشور در یکسال و نیم گذشته به تغییر ریل حوزه فرهنگ به سمت ارزش‌های انقلاب اسلامی به عنوان رویکرد اصلی وزارت فرهنگ در دوره جدید اشاره کرد.

 

اسماعیلی نهضت بازگشت به مساجد در حوزه فعالیت های فرهنگی‌هنری‌ را از  جمله ارکان اصلی فعالیت های این وزارتخانه و همچنین شعارهای محوری حوزه فرهنگ دولت مردمی برشمرد و به ارایه گزارشی از برپایی پرشور جشنواره های فجر با وجود تلاش بدخواهان و‌تروریسم‌ رسانه ای از جمله دستاوردی مهم در مقابله با دشمنان این کشور پرداخت.

 

وزیر فرهنگ همچنین مواردی چون ایجاد همدلی، وفاق، شور و نشاط در جامعه و توجه به همه بخش‌های ایران عزیز را از رویکردهای اصلی اغلب آثار جشنواره فیلم فجر امسال عنوان کرد.

 

وزیر فرهنگ همچنین از اهتمام جدی دولت مردمی مبنی بر جبران بخش عمده ای از عقب افتادگی های حوزه فرهنگ در دهه گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: مدیریت فرهنگی دولت مردمی در تلاش است تا پایان ۴ سال اول خدمتگزاری دولت مردمی، بخش مهمی از عقب افتادگی های یک دهه گذشته در حوزه فرهنگ را جبران کند.

 

گفتنی است، بازدید از مدرسه علمیه حقانی، عیادت از آیت‌الله اعرافی رییس حوزه های علمیه قم  و حضور در بین نمایندگان فرهنگی ۱۰۰ کشور و نخبگان حوزه و دانشگاه استان قم از دیگر برنامه های سفر یک روزه وزیر فرهنگ خواهد بود.

انتهای پیام/