اجتماعی

راز جاودانگی انسان‌ها کشف شد؟

بر اساس مطالعه اخیر گروهی از دانشمندان سنگاپوری در دانشگاه فناوری نانیانگ، به نظر می رسد که آنها از طریق آزمایشات موفق به انجام این کار شده اند. کرم ها به کلید کاهش سرعت دری انسان دادا کناره.

این آزمایش بر روی نوع خاصی از کرم لوله ای انجام شد که شباهت های ژنتیکی خاصی با انسان دارد. محققان در آزمایش مذکور متوجه شدند که واکنش اضطراب در کرم های افراد مسن به دلیل رژیم غذایی است. گلوکز بالا می تواند طول عمر این اجسام را افزایش دهد.

به گفته محققان، یافته‌های آنها علاوه بر افزایش طول عمر، می‌تواند به راه‌های جدیدی برای توسعه درمان بیماری‌های مرتبط با افزایش سن، مانند سرطان، زوال عقل و سکته مغزی ایجاد کردن

به گفته پروفسور گیوم تیبالت، زیست شناس سلولی از دانشگاه نانیانگ که در تحقیق مورد بحث نیز شرکت داشت، پیری به عنوان یک عامل خطر بسیار مهم در بسیاری از زمینه های آسیب شناسی انسان در نظر گرفته می شود و می تواند باعث ایجاد طیف وسیعی از بیماری های متابولیک از دیابت گرفته تا سرطان و موارد دیگر شود. بیماری ها.

راز جاودانگی

وی در ادامه بیان می کند که در نتیجه تحقیقات آنها می تواند دنیای پزشکی را یک قدم به راهکارهای درمانی جدید برای بیماری های مذکور نزدیک کند.

تحقیق دانشمندان در مورد کرم ها

همانطور که قبلا ذکر شد، کرم های لوله ای شباهت های ژنتیکی شگفت انگیزی با انسان دارند، زیرا ظاهرا این موجودات بیشتر از انسان هستند. 700 میلیون سال قبلا به اشتراک گذاشته اند

در نتیجه، کرم‌های لوله‌ای نیز دارای ژن‌های مشابهی هستند که انسان از آنها برای تقسیم سلول‌ها یا برنامه‌ریزی سلول‌های آسیب‌دیده برای مرگ استفاده می‌کند. هدف دانشمندان برای دیدن دستکاری واکنش های اضطرابی ایجاد شده توسط گلوکز بیشتر از نتایج حاصل در کرم ها بود.

این یک واکنش اضطرابی است، «پروتئین واکنش باز می شود» توده های پروتئینی مشکل ساز را که می توانند منجر به مرگ سلولی شوند، پاک می کند.

برای آزمایش این مورد، محققان از تغذیه با گلوکز بالا در دو مرحله از چرخه زندگی کرم ها استفاده کردند که مرحله اول بعد از بلوغ کرم ها و مرحله دوم تغذیه بود. 5 روز بدر، در سن پسا تودید متل نمز شد; شنیده ام که کرم ها بارور نیستند و شرایط مشابه تولید مثل است.

راز جاودانگی

از سوی دیگر، به موازات آن، گروه دیگری از کرم ها مورد آزمایش قرار گرفتند که از رژیم غذایی معمولی بهره مند شدند. دانشمندان همچنین مشاهده کردند که افراد مسن که از رژیم غذایی با گلوکز بالا استفاده می کردند، 24 روز پیر بودند

در همین حال، کرم های جوان تر رژیم غذایی مشابهی دارند 13 روز برای مدتی از مردان و کرم ها نیز برای رژیم غذایی منظم استفاده می شد 20 روز زنده بودند بر اساس یکی از موارد دیگر مشاهده شده در این تحقیق، کرم‌های لوله‌ای مسن‌تر که با گلوکز بالا تغذیه می‌شدند، نه تنها چابک‌تر بودند، بلکه انرژی بیشتری در سلول‌هایشان ذخیره می‌شدند. امری کی نشان می دهد بہے ہے ۔

راز جاودانگی

به گفته پروفسور مستقل «رنگ لی»، رئیس مؤسسه زیست‌شناسی مکانیکی در دانشگاه ملی سنگاپور، بیماری‌های متابولیک در سالمندان در صورت درمان نشدن می‌توانند پیامدهای بسیار منفی داشته باشند، اما تحقیقات مورد بحث بسیار مؤثر است زیرا دانشمندان را به شناسایی سوق داد. مسیرهای سلولی جدیدی که «پروتئین باز شد» نامیده می شود و با رژیم غذایی پر گلوکز بر طول عمر حیوانات تأثیر می گذارد.

در پایان باید به دو نکته مهم نیز اشاره کرد، اول اینکه شواهد موجود به این معنا نیست که سالمندان می توانند برای افزایش طول عمر خود از رژیم غذایی پر قند استفاده کنند. توصیه نمیشود.

همچنین گروهی از دانشمندان ذکر شده در بالا اعلام کرده اند که مطالعات بیشتری برای درک مکانیسم این فرآیند ادامه خواهد یافت.

227227