عمومی

راهنمای استفاده از Github

Github یک پلت فرم جهانی برای توسعه دهندگان برای ایجاد پروژه های تیمی است. ویژگی‌های Github شامل نوشتن مشترک و اسناد بسیاری برای ایجاد یک انقلاب جدید در کار تیمی و کد است.

سوال اصلی این است که چگونه یک فریلنسر می تواند از این پلتفرم جذاب به خوبی استفاده کند!؟

Github رویایی است که با 61 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان که هر روز پروژه‌هایی می‌سازند یا می‌خواهند پروژه‌های موجود را بهبود بخشند، به واقعیت تبدیل شود. در این مقاله ابتدا به سوالات اساسی در مورد Github پاسخ می دهید و سپس نحوه استفاده از آن را یاد می گیرید.

معرفی سایت گیت هاب

Github یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد در هر زمان و مکان با افراد مختلف تعامل داشته باشید. جامعه بزرگی از مبتدیان و کدسازان حرفه ای وجود دارد که می خواهند یاد بگیرند و همکاری کنند. نوآوری Github در دیدگاه و تعریف مفهوم پروژه است. اگر پروژه ای را به صورت درختی در نظر بگیرید، شاخه ها از شاخه های اول جدا می شوند و هر کاربری می تواند پس از دانلود یک درخت خاص، روی آن کار کند و راه های جدیدی برای حل و بهبود آن پیشنهاد کند و حتی یک شاخه ایجاد کند.

شرکت‌کننده‌ای که می‌خواهد پروژه را تا حدی بهبود بخشد، پس از تایید و تایید مالک پروژه، بخشی از کل درخت می‌شود. Github که تعداد زیادی کد نویس دارد، اجازه می دهد تا پروژه ها سریعتر رشد کنند در حالی که هرگز نمی توان آن را در یک کدگذار انجام داد. این پروژه ها به طور مرتب برای بهبود مسائل مختلف بررسی می شوند.

Git، سیستم کنترل نسخه Github، در سال 2005 توسط خالق لینوکس لینوس توروالدز ایجاد شد. این سیستم یک رابط کاربری مناسب برای سازماندهی پایگاه داده کد در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد.

لازم به ذکر است که Gitub نباید با Github اشتباه گرفته شود. Github وب سایتی است که به کاربران اجازه می دهد پروژه ها را از راه دور با استفاده از سیستم Jit مدیریت کنند. یکی دیگر از سیستم های کنترل نسخه مهم در جهان Bitbucket است.

بسیاری از برنامه نویسان زبان متلب از گیت هاب برای کمک استفاده میکنند. شما نیز میتوانید برای کدنویسی متلب به این سایت مراجعه کنید.

منبع:

https://hamiworks.com/blog/perfect-ways-for-freelancers-to-utilize-github