عمومی

رد پای اختلالات ‌روانی در اعتیاد به سلفی

روانشناسان می گویند اگر بیش از سه سلفی در روز می گیرید، باید سلامت روان خود را بررسی کنید. عکس گرفتن از خود می تواند بسیار مشکل ساز باشد و تحقیقات نشان می دهد که اشتراک گذاری بیش از حد تصاویر شخصی در رسانه های اجتماعی می تواند برای روابط اجتماعی مضر باشد.

به گزارش ماه نیوز، ودا ادبی، باستان شناس، روانشناس بالینی در یادداشتی در روزنامه خراسان نوشته شده: «یکی از کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار ویدئویی از لحظه رستگاری توسط یک بانو توسط آتش افروز نوشت: ما با همسایگان خود روحیه خوبی داریم.” خود تبلیغی و شبکه های اجتماعی روز به روز در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی رایج می شود و حتی عده ای نیز در این راه جان خود را از دست می دهند. بر اساس آمار منتشر شده، بین سنین 3 تا 4 سال پس از میلاد، آمار مرگ و میر ناشی از ثبت تصاویر سلفی در جهان، 1 نفر ثبت شده است که گفته می شود اکثر قربانیان بزرگسال در گروه سنی 3 و 4 سال را تشکیل می دهد. سال ها. فیلم منتشر شدن این خانم در شبکه های اجتماعی با نگاه روانی به سلفی زیاد بود.

از سلفی گرفته تا انکار نفس و احساس دوستی

افرادی که از زندگی خود خودنگاره می گیرند و با دیگران به اشتراک می گذارند، معمولاً از اضطراب و اختلالات روانی رنج می برند. هر چه زمان بیشتری در شبکه های اجتماعی سپری شود، اختلالات شدیدتر شده و سلامت روانی فرد بیشتر می شود. روانشناسان می گویند اگر بیش از سه سلفی در روز می گیرید، باید سلامت روان خود را بررسی کنید. عکس گرفتن از خود می تواند بسیار مشکل ساز باشد و تحقیقات نشان می دهد که اشتراک گذاری بیش از حد تصاویر شخصی در رسانه های اجتماعی می تواند برای روابط اجتماعی مضر باشد. محققان روی صدها کاربر واقعی اشاره کرده‌اند که افرادی که سلفی‌های بیشتری می‌فرستند، رفتار دوستانه‌ای کمتر، موفقیت‌آمیز و امنیت کمتری دارند و کمتر آسیب‌پذیر هستند. به طور کلی، پرتره از خود ممکن است تأثیر منفی بر تصویر بدن و عزت نفس، به ویژه برای دختران و زنان جوان داشته باشد. استفاده از رسانه های اجتماعی با نظارت بیرونی ارتباط مستقیم دارد.

شش انگیزه دستگیری سلفی

شش انگیزه اصلی برای دستگیری سلفی وجود دارد:

2- اعتماد به نفس

3- بهسازی محیط (سلفی در مکان های خاص برای اثبات حس خوب و نشان دادن آن به دیگران)

2- رقابت اجتماعی

۴- توجه داشته باشید

2- تغییر حالات روحی (سلفی برای کسانی که حالشان بهتر است)

3- سازگاری ذهنی

اختلال وسواس اجباری در سلفی

یک مطالعه جدید جهانی نشان می دهد که سال نهم، به عنوان اواسط هفته، با مرگ و میر مربوط به خودسوزی همراه بود که بیشتر جوانانی را شامل می شود که به دنبال خطرات خودنگاری برای جذب دنبال کنندگان بیشتر در شبکه های اجتماعی هستند. با این حال، برخی از افراد نیز از سولفیت رنج می برند. این اختلال شامل اجبار به گرفتن عکس از خود و ارسال آن در شبکه های اجتماعی به عنوان راهی برای جبران کمبود اعتماد به نفس و صمیمیت است. این اختلال در سه سطح مرزی، متوسط ​​و شدید طبقه بندی می شود. اگر به صورت روزانه سلفی می گیرید اما آنها را پراکنده نمی کنید، خود را در مرز در نظر بگیرید. اگر حداقل سه سلفی به صورت روزانه پراکنده شوند، داچار سلفیتیس متوسط ​​است. اگر وسواس غیر قابل کنترل باشد و شیوع آن بیش از شش سلفی در روز باشد، این اختلال شدید است. توجه داشته باشید که این نوع اختلال شدید با افسردگی، اضطراب، نارضایتی از بدن و افزایش تمرکز ارتباط مستقیم دارد.

یک برنامه کاربردی برای والدین

درست است که گرفتن عکس های سلفی می تواند جلوه های ویژه ای داشته باشد، اما در هر صورت گرفتن این سبک از عکاسی یک سبک عکاسی بسیار محبوب به خصوص برای افراد و جوانان است. اگر فرزندی دارید که در این زمینه مراقب است، توجه داشته باشید که توبیخ و درمان این رفتار تنها می تواند مشکل را تشدید کند. در عوض، سعی کنید عزت نفس خود را افزایش دهید و آنها را تشویق کنید تا در مورد موضوع بیشتر بیاموزند. آگاهی از عوارض جانبی را می توان بهتر مدیریت کرد.

انتهای پیام