اجتماعی

رفع اختلاف بین مجلس و دیوان عدالت، وضعیت شوراها را مشخص می‌کند

استاندار تهران گفت: حل اختلاف مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری وضعیت برخی شوراهای اسلامی را مشخص می کند.

به گزارش ماه نیوز، محسن منصوری در بازدید از توانمندی های شهرستان پاکدشت با اشاره به ورود محاکم اداری اعضای شورای اسلامی در برخی شهرهای استان تهران گفت: نظارت بر انتخابات و اجرای عدالت اداری باید لغو شود. .

وی ادامه داد: دیوان عدالت اداری وارد ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی برخی شهرها شده و از رأی هیئت نظارت بر انتخابات برخاسته از مجلس شورای اسلامی تخلف کرده است.

استاندار تهران افزود: مجلس شورای اسلامی معتقد است که دادگاه اداری اجازه ورود به موضوع انتخابات شوراها را ندارد به همین دلیل مصوبه ای تصویب کرد که شورای نگهبان به برخی از مواد آن ایراد گرفت که مجلس آن را حل کرد. اعتراض و بار دیگر به شورای نگهبان ارسال شد.

منصوری تاکید کرد: در صورت تایید مصوبه شورای نگهبان، رای هیات نظارت قابل اعمال در شورای اسلامی و در صورت عدم تایید، رای دیوان عدالت اداری قابل اعمال است. این دو سازمان در این رابطه نیستند.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر برخی از مشکلات شورای اسلامی رفع شده و منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری هستیم. در برخی شوراها تنها یک عضو عوض شد که اصولاً تأثیری بر مسائل شورا و ساختار آن ندارد و همین امر تعیین شهردار را امری مهم می کند، اما اگر یک گروه از شورا خارج می شد کمی مشکل می شود. و دیگری را وارد کنید.

منصوری افزود: در برخی شوراها حدود یک ماه است که شهردار منصوب شده و فعالیت خود را از سر گرفته است و با تغییر اعضا ممکن است وضعیت فعالیت شهردار نامشخص شود چرا که این اعضا ممکن است دوباره از شورای اسلامی خارج شوند. دادگاه اداری با تلاش برای عدم اخلال در سیستم شهرداری، اخیرا رای به اعاده پنج عضو برکنار شده شورای اسلامی شهر پاکدشت داد.

وی با اشاره به بازدید یک روزه از نقاط مختلف پاکدشت گفت: یکی از پروژه های مهم شهرستان و استان تهران، کمربندی جنوبی پاکدشت به طول 35 کیلومتر است که امام رضا (ع) محور اصلی آن است. شریان شرق کشور به دلیل ترافیک سنگین. خودروها همواره با ترافیک سنگین مواجه هستند و اجرای این طرح باعث کاهش بار ترافیکی در این محور می شود.

استاندار تهران گفت: برای تکمیل این پروژه 4 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. راهکارهای تامین اعتبار و تغییر کاربری در طول مسیر بررسی شده و این طرح در قالب طرح های سفر ریاست جمهوری نیز مطرح شده است. برای تسریع در اجرای آن. این پروژه به صورت فازی اجرا شده و در فاز اول قطعه 10 کیلومتری تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی پایانه صادراتی میادین میوه و تره بار و محصولات کشاورزی را از دیگر پروژه های مهم در این نقطه از استان تهران برشمرد و افزود: اما ساخت این پایانه تحولی اساسی در اقتصاد کشاورزی استان ایجاد خواهد کرد.

استاندار تهران تاکید کرد: پاکدشت با داشتن 4 شهرک صنعتی فعال یکی از شهرستان های مستعد استان تهران است. تولیدکنندگان مستقر در این شهرستان مشکلاتی مانند نقدینگی، مشکلات زیست محیطی، تامین مواد اولیه و برخی مشکلات با بانک ها دارند. مشکلات در جلسه ستاد تسهیلات بررسی شده و راه های برون رفت ارائه می شود.

انتهای پیام/