رقابت جذاب و مشابه بایرن مونیخ و دورتموند و سپاهان و پرسپولیس برای جام قهرمانی

از بوندس لیگا تا لیگ برتر فوتبال ایران

در یک اتفاق جالب شرایط لیگ ایران و آلمان برای قهرمانی هنوز مشخص نیست و به روز آخر کشیده شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، لیگ برتر فوتبال روز پنجشنبه هفته جاری وارد ایستگاه پایانی خود می‌شود و در مهم‌ترین دیدارها باید پرسپولیس صدرنشین در ورزشگاه وطنی به مصاف میزبان خود برود و سپاهان هم در ورزشگاه شهدای مس با میزبان خود مس کرمان دیدار کند.

پرسپولیس با ۶۳ امتیاز صدرنشین است و باید با نساجی قائمشهر در خانه حریف مسابقه بدهد تیمی که خطر سقوط را احساس نمی‌کند.به گواه اکثر کارشناسان شانس زیادی برای قهرمانی شاگردان گل‌محمدی وجود دارد و اگر این اتفاق رخ بدهد، سرخپوشان پایتخت پس از یک سال دوری دوباره قهرمان لیگ برتر خواهند شد. البته سرنوشت قهرمانی در دستان خود کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس است.

از سوی دیگر سپاهان با ۶۲ امتیاز و فاصله یک امتیازی نسبت به پرسپولیس در رده دوم قرار دارد. آن‌ها در ایستگاه پایانی باید با مس کرمانی روبه‌رو شوند که به شدت خطر سقوط را احساس می‌کند. برای قهرمانی، سپاهان نیازمند پیروزی است و باید در ادامه تمام نگاهش را به بازی پرسپولیس معطوف کند تا اگر پرسپولیس هر نتیجه‌ای جز بُرد را کسب کرد جام به جای تهران سر از اصفهان در بیاورد.

البته مشابه این اتفاق امسال در فوتبال اروپا و در بوندس‌لیگای آلمان رخ داده است.تیم فوتبال بایرن مونیخ پس از اخراج ناگلزمان به دلیل تعطیلی یک روزه تمرینات و حضور در پیست اسکی پس از شکست تلخ مقابل بایرلورکوزن شرایط بر وفق مراد مدیران بایرن پیش نرفته و پس از ورود توخل آلمانی روی نیمکت باواریایی‌ها، آن‌ها در اولین حضور جدی این مربی به مصاف دورتموند رفتند و در پایان هم با نتیجه چهار بر ۲ به برتری رسیدند تا دوباره صدر جدول به رنگ قرمز در بیاید.

اکنون و در فاصله کمتر از ۲ هفته تا پایان لیگ، دورتموند در فاصله یک امتیازی بایرن مونیخ حرکت می‌کند و هر دیداری که بایرن می‌برد در سوی مقابل نیز دورتموند پاسخ محکمی به آن می‌دهد تا یک دوئل جذاب بین آنها برقرار باشد.دوئلی که در این هفته‌ها بی شباهت به دوئل پرسپولیس و سپاهان نیست.

بایرن باید در خانه به مصاف لایپزیش رده سومی برود و در ایستگاه آخر هم باید با کلن رده دهمی در خانه حریف دیدار داشته باشد و از دست دادن یک امتیاز در این دو دیدار به منزله خداحافظی مونیخی‌ها با جام قهرمانی خواهد بود تا پس از یک دهه دوباره جام قهرمانی منقش به نام زنبورها شود.

پرسپولیس و سپاهان هم در این هفته تکلیفشان با جام قهرمانی مشخص می‌شودو در هفته آخر یکی از این دو تیم نام خود را به عنوان قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران معرفی خواهند کرد. نکته جالب در این تشابه، رنگ پیراهن هر دو تیم پرسپولیس و بایرن و سپاهان و دورتموند است.

اتفاق عجیب در لیگ ایران و آلمان