هنری و فرهنگی

روزنامه‌های جهان امروز از چه گفتند؟

سربازان خونخوار رژیم اشغالگر و فلسطینیان در مقابل دمکرات ها باید تصمیم بگیرند که با خط کشی مرز، جین ساکی و حواشی و کشف غول توسط آمریکایی ها، از فوریت اوضاع چشم پوشی کنند. عناوین روزنامه های مطرح امروز جهان.

به گزارش ماه نیوز، امروز یکشنبه – چهارم اردیبهشت ماه – مهمترین عناوین خبرهای جهان است.

خونریزی

روزنامه های فرانسوی در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری و حملات خونین رژیم اشغالگر قدس به نمازگزاران فلسطینی، بازتاب گسترده ای از انتخابات ریاست جمهوری داشته اند. لوفیگارو می نویسد: گذر غرب بسته است. گذر در شمال مملو از کارگران و تجار است. رای گیری در خارج از فرانسه از روز گذشته آغاز شده است. مارین لوپین از امانوئل مکرون وحشت دارد.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

روزنامه های انگلیسی نیز به سفر 4000 مایلی بوریس جانسون به سرزمین خورشید، هند نگاه می کنند. او از جنجال پارتی گیت و جنگ در اوکراین فرار کرده است.

لوموند همچنین نوشت: زخمی ها با پلیس اسرائیل و فلسطینی ها جایگزین شده اند.

سازمان ملل نیز می گوید که “ناآرامی” وجود دارد.

صدای دموکراسی

وال استریت ژورنال نیز می نویسد: دموکرات ها اکنون می گویند آمریکا دیوار مرزی با مکزیک ساخته است. حتی شوخی ها هم دموکراتیک بود. این دیوار خلاقانه دونالد ترامپ است. بازدید مگی از این دیوار به پایان رسید. در میان سناتورها دموکرات ها هستند و نه تنها. صدها تن از سناتورهای دموکرات با اجرای فوری، به مخالفان جو بایدن پشت کردند.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

جین ساکی

واشنگتن تایمز می نویسد: «نادان، فرزند نامشروع» لقبی بود که جین ساکی به فاکس نیوز در وایت فاکس نیوز داد و او را خطاب کرد.

خبرنگار پیتر داکی، چون داکی مانند سایر خبرنگاران فاکس نیوز فکر می کند مردم نادان هستند. همانطور که جین ساکی گفت، “داکی” در اتاق خبرنگاران سفید نبود. گفته می‌شد که ما نمی‌توانیم خبرنگاران را در اتاق بدون ماسک پوشش دهیم، اما در هوا مجبور شدیم ماسک بزنیم. اکنون، منتقدان می گویند، وقت آن است که او را کنار بگذاریم و ادامه دهیم.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

*** از حواشی خبر

یخ غول پیکر

لوفیگارو، روزنامه فرانسوی، می‌گوید: «نقشه راه ده ساله ناسا فتح مریخ است. در سال 2035 نمونه خاک مریخ به زمین می رسد. آرتمیس در مریخ می میرد. تا سال 2030، فضانوردان بر فراز سیاره یخی مشتری، اروپا پرواز خواهند کرد. گفته می شود که اقیانوس کاملاً باز است. هدف بعدی سیاره اورانوس است. آمریکایی ها که مشتاق کشف غول هستند، چشم اندازی دارند.

انتهای پیام