اجتماعی

رونمایی از سازه حجمی عروج در عباس‌آباد

مراسم رونمایی از «سازه جهلیمی اروج» همزمان با سومین سالگرد شهادت شهید دلسوز حاج قاسم سلیمانی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد برگزار شد.

به روگر ماه نیوز، سید محمدحسین حجازی; مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد درباره رونمایی از سازه یادبود عظمت مردان عرصه با عنوان اروج توضیح داد و گفت: پروژه اروج از جمله آثار هنری و ماندگار در این مدت و در این سال ها فرهنگی و گردشگری است. منطقه عباس آباد فعالیت های خود را هماهنگ با چشم انداز زندگی اجتماعی انجام داده است.فرهنگی و هنری باشید و فضای مذهبی و مذهبی را از منظر هنر ببینید. این اثر با الهام و به نقل از نقاش مینیاتور حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) اثر سلطان محمد نقاش در قرن شانزدهم و ترکیبی از عناصر معماری، اسلامی و ختانی برگرفته از هنر ایرانی-اسلامی و نمادهایی مانند محراب، گنبد، کتیبه ها، نقوش گیاهی مانند درخت و گیاه طراحی شده است. در صناقُباندی افتر شده با فرم ســـــرـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در ادامه به انتخاب رونمایی از اثر به همین مناسبت و استفاده از چنین اثر هنری اشاره کرد و گفت: در راستای حفظ مقام شهید و مقام سر دل. و برای معرفی ابعاد شخصیتی به جوانان، هنر بهترین گزینه بود و امیدواریم بتوانیم از آن رونمایی کنیم، کاری ماندگار و مناسب برای منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد داشته باشیم. علاوه بر این، فرهنگ گذرا دارای 6 فصل است و هر فصل دارای موضوعی متفاوت است و فصل اول با ظهور ساختار شروع شد.

منطقه گزینه مناسبی برای معرفی شخصیت سردار به نسل جوان است

مهدی چمران; رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز پس از رونمایی از سازه با معرفی شخصیت سردار دلها تحت عنوان عروج درباره پیام چنین سازه هایی توضیح داد و گفت: در واقع هدف از ساخت چنین سازه ای هنری نمایش و ماندگاری کمک گرفتن بیشتر از موضوع هنر برای جامعه مهم است زیرا انتقال پیام با آثار هنری تاثیری ماندگار بر مردم و این اثر هنری زیبا که الهام گرفته از آثار هنری قدیمی و سنتی است می‌گذارد. در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بسیار زیباست و قطعا چنین اثری در این زمینه است.مکانی که انتخاب نسل جوان باشد همه بینندگان و به ویژه جوانان را به فکر بیشتر و توجه به عمق وجود این شخصیت

علیرضا نادعلی; سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران همچنین با تاکید بر اینکه ساخت این سازه در حوزه فرهنگی و گردشگری عباس آباد مناسب است، ادامه داد: بر اساس گزارش های رسیده روزانه تعداد زیادی گردشگر از این منطقه بازدید می کنند و مکان به دقت برای اثر ساخت و ساز آماده شده است.” در واقع تهران مکان های کافی در شهر دارد، هنرمندان زیادی وجود دارد و موقعیت های خوبی برای استقرار وجود دارد. در حال حاضر در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این موضوعات را دنبال می کنیم که ساخت آثار هنری مانند سردیس، تندیس، المناه های حجمی در سطح شهر انجام شود و آثار دانش آنها را بر مردم شاهد باشیم. موثرتر خواهد بود.

جامعه باید داستان هایی را با آثار هنری معرفی کند

نرگس ماندارپور; رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر اسلامی تهران نیز در مراسم رونمایی از سازه اروج در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد درباره ساخت چنین سازه هنری با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی صحبت کرد. گفت: شهید قاسم سلیمانی به معنای واقعی پیشوای قلوب بود که مردمی بود، خیلی ها جوانتر هستند و نیازی به معرفی به چنین فردی ندارند. اما برای ترویج فرهنگ و به ویژه فرهنگ ایثار و شهادت می توان با معرفی این گونه داستان ها و به کمک ابزار هنری اقدامات خوبی انجام داد. حجم تابلوهایی که امروز با عنوان اروج رونمایی شد، الهام گرفته از اثر هنری ارزشمند استاد محمود نقاش است که خواه ناخواه در این گونه آثار تاثیر بسزایی دارد. در این خصوص باید توجه داشت که می توانیم از ابزارهای هنری دیگر در قالب های مختلف مانند نقاشی دیواری، حجم دهی و حجم کاری در قالب حجم، هنری، موسیقی یا اجرا استفاده کنیم.

ماندری پور ادامه داد: بنابرین با کنار هم قرار دادن فرهنگ و هنر می تواند با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نتیجه خوبی حاصل شود و به ویژه اگر از این روند برای معرفی قهرمانان و اسطوره ها استفاده شود. به نظر می رسد اثری که امروز رونمایی شد، به دلیل الهام گرفتن از اثر ارزشمند هنری، در حد این شهید بزرگوار است و می تواند در ابعاد مختلف نیز تاثیر خود را بگذارد. शूड शूड शूड शूड

وی همچنین به استقرار این حجم هنری در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اشاره کرد و گفت: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد یکی از قطب های فرهنگی پایتخت به شمار می رود و قرار دادن چنین آثاری در چنین فضایی معنای خوبی دارد. اگر طرح یک گذر جامع فرهنگی در این باشد این اثر و سایر آثاری که قرار است در آینده اجرا شود نیز می تواند از نظر وسعت برای این منطقه ارزش داشته باشد.

منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد پتانسیل خوبی برای آثار هنری دارد

حمید جوانی; شهردار منطقه 3 همچنین در برنامه رونمایی از ساختار رونق در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به تاثیر چنین فناوری جدیدی در قطب گردشگری تهران اشاره کرد و گفت: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد. این پتانسیل را به دلیل استقلال خود در حوزه گردشگری و فرهنگی در شهر تهران دارد و با اجرای برنامه های مختلف قصد دارد بر همه اقشار جامعه تاثیر عمیق بگذارد و کاری که تنها در این صورت می توان انجام داد تاثیر سایرین مجموعه‌های فرهنگی و گردشگری مانند دریاچه خلیج فارس و برج میلاد با وجود بخش‌های مختلف مغفول مانده بود. البته ناگفته نماند که اگر چنین المان هایی با تکنولوژی روز سازگار بوده و به شکل مطلوب ساخته شوند، نتایج لازم را نیز خواهند داشت و در هر صورت در این صورت ظرفیت های خوبی مانند استفاده از نور، حجم و فلز به خوبی کار شده است و این جزئیات در ارائه فرهنگ شهادت و ارائه نماد سردار حاج قاسم با توجه به ترافیک عباس آباد و حضور گردشگران می تواند بسیار موثر باشد. چون در محضر تهرانی ها، مهمانان تهرانی، گردشگران خارجی و داخلی هستیم.»

پایان پیام