اجتماعی

رونمایی از واگن‌های جدید مترو مخصوص بانوان و کودکان

شرکت متروی تهران و حومه با تایید همراهان، زوایای مختلف ورود از استادکاران به واگن ها، از واگن ها تا بانوان و کودکان خاص با فضای بصری را معرفی کرد.

به گزارش ماه نیوز و به نقل از روابط عمومی شرکت تهران و حومه. از واگن اختصاصی بانوان و کودک با طراحی جدید با حضور فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، سمیه رفیعی نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم اردبیلی روز چهارشنبه رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم مهدی شعیستا مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه مردم تهران به مترو اعتماد دارند و از سر تردید متروی شهر تهران را انتخاب می کنند، گفت:

مدیرعامل مترو تهران و حومه با بیان اینکه «اتاق مادر و کودک» به تازگی افتتاح شده اما در تعطیلات تعطیل شده است، گفت:

شعیستا اسط همچنین درباره طراحی جدید واگن داران ویژه و کودکان گفت: بررسی ها نشان می دهد که 9 واگن دار تخصصی پیشرفته در کشور وجود دارد. در متروی تهران موارد خاصی وجود دارد، اما همانطور که در برخی مسائل قانع شده ایم، باید قانع باشیم که به این موضوع نیز رسیدگی خواهد شد. باید شرایطی فراهم شود که از نظر همزمانی فرهنگی، مسیر حرکت مسافران مشخص باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه بخشی مسئولیت مترو را نیز بر عهده گرفت، گفت: بهتر است مراقب این موضوع باشیم تا دریانوردان تنها باشند و استادکاران در اوج سفر از مزیت ناوبران بهره ببرند.

مریم اردبیلی، مدیرعامل اداره کل امور شهر تهران گفت:

وی افزود: اگر نیاز به تدبیر در زندگی افراد تشخیص داده شود بیشتر به سمت حکمرانی انسانی حرکت خواهیم کرد. بنابراین نیاز به دیدن زنان در مترو می تواند برای زنان آرامش ایجاد کند.

رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیرعامل منصوب شایسته شرکت مترو تهران و حومه خطاب کرد.

وی تصریح کرد: این فضا باعث ایجاد خطا در مترو اجتماعی و ایجاد امنیت برای شهروندان در مترو می شود. همچنین بازسازی اتاق مادر و کودک در ایستگاه های مترو با توجه مادر در شهر تهران به عنوان مادر و فرزند مهربان مشخص شده است.

در پایان این نشست، فاطمه قاسم پور، رئیس حوزه بانوان و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت:

وی افزود: باید مطالبات شهروندان برآورده شود و شهر تهران موظف است به ابعاد اجتماعی این مطالبات توجه کند. ما باید با اجرای این طرح ها و در همه زمینه ها برای زنان احساس امنیت ایجاد کنیم.

وی همچنین به ظرفیت مناسب مترو در نمایشگاه های مترو تولیدات داخلی اشاره کرد.

گفته می شود در ابتدای این مراسم موکبی با فضای بصری جدید در واگن بانوان با حضور مسئولان ایستگاه شهر و بانو به سمت ایستگاه امام خمینی (ره) حرکت کرد.

انتهای پیام