استانی

رکوردشکنی قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» در استفاده از اقلام گریم

با بیش از ۲۲ هزار و پانصد قطعه اندام مصنوعی رقم خورد؛

با ۲۲ هزار و پانصد قطعه، قسمت سوم «نگهبانان فضا» بیش از هر فیلم دیگری در تاریخ سینما از اندام‌های مصنوعی استفاده کرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری علم و فناوری آنا، قسمت سوم «نگهبانان کهکشان» رکورد جدیدی را در دنیای سینما ثبت کرده است. این فیلم موفق شد «بیشترین تعداد اندام مصنوعی ثبت شده در یک فیلم» را به نام خود ثبت کند.

این رکورد پیشتر در اختیار فیلم «چگونه گرینچ کریسمس را دزدید» محصول سال ۲۰۰۰ با بازی جیم کری و کارگردانی ران هاوارد بود. برای ثبت رکورد جدید، بیش از ۲۲ هزار و پانصد قطعه اندام مصنوعی در این فیلم به کار رفته است، همچنین از ۵۰۰ کلاه گیس و ۱۳۰ ریش و سبیل مصنوعی استفاده شده است. این نتیجه کار شبانه روز و سخت گریمور معروف هالیوودی، «الکسی دمیتریف» وهمکارش «کاسی راسک» و کمک ۷۵ تا ۹۰ دستیار گریم سر صحنه است.

دمیتریف در مصاحبه با ورایتی گفت: «من برای هر عضو مصنوعی دو نفر داشتیم تا بتوانیم در زمان صرفه جویی کنیم. دراین پروژه ما از ۲۲۵۴۲ اندام مصنوعی، ۱۱۷ جفت لنز چشمی و ۵۰۰ کلاه گیس استفاده کردیم.»

اولین فیلم این فرانشیز ابرقهرمانی در سال ۲۰۱۴ توسط جیمز گان ساخته شد. گان فیلم‌نامه را به همراهی نیکول پرلمن نوشته بود. این فیلم بر پایه مجموعه کتاب‌های مصوری به همین نام که توسط کمپانی مارول کامیکس منتشر گردیده ساخته شد و استودیوی مارول تهیه کنندگی آن را برعهده داشته است.

نگهبانان کهکشان دهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول است. کریس پرت، زوئی سالدانیا، دیوید باتیستا، وین دیزل، بردلی کوپر، لی پیس، مایکل روکر، کارن گیلان، جایمن هانسو، جان سی ریلی، گلن کلوز و بنیسیو دل تورو بازیگران این فیلم هستند. این فیلم هم از نظر منتقدان و هم گیشه موفق بود و در سرتاسر دنیا به فروش بیش از ۷۷۳ میلیون دلار رسید و به سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۴ و ۲۸امین فیلم پرفروش ابرقهرمانی تاریخ تبدیل شد.

دنباله این فیلم با عنوان «نگهبانان کهکشان ۲» در ۲۰۱۷ اکران شد. سومین فیلم، «نگهبانان کهکشان ۳» نیز امسال اکران شد.