اجتماعی

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

فرمانده کل امور اداری کیشور درباره آخرین وضعیت مرزی برای ورود زائران اربعین حسینی برای سفر به عراق گفت: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن پیش می رود و خوشبختانه دیگر آن ازدحام را که در گذشته شاهد بودیم نداریم. روزها.

به گزارش ما، سردار اشتری یکشنبه شب در گفت و گو با رادیو اربعین در رابطه با آخرین وضعیت مرزها اظهار داشت: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن پیش می رود و الحمدالله آن شلوغی را که در گذشته شاهد بودیم نداریم. روزها و طرف عراقی هم اکنون آمادگی بیشتری دارد

این مسئول در نیروی اداری با بیان اینکه اکنون به همه کسانی که در مرز و انتهای مرز و یا در مناطق پشت مرز هستند اجازه عبور داده و به عراق می فرستیم، افزود: بازدید کردم، جریان زائرین در مرز خوب بودند، الان من هم در مرز هستم، زائران در حرکت هستند و تا زمانی که عراق برای این منطقه آماده نشود، زائرانی را که به مرز آمده اند، برنمی گردیم. به عراق بروید

بر اساس آمارها در این ایام دو میلیون و 750 هزار زائر ایرانی به عراق سفر کرده اند، وی گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده و بر اساس آمار تاکنون 750 هزار زائر به کشور بازگشته اند. در برخی کشورها میزان بازگشت بازدیدکنندگان به کشور بیشتر از تعداد افرادی است که برای سفر به عراق می روند.

فرمانده نیروی اداری تصریح کرد: اکنون در نهایت مشکلی نداریم، مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند، اکنون وضعیت بهتر شده است و همانطور که اشاره شد گروه زائرینی که به مرزها مراجعه می کنند، ما در این مدت کار خود را انجام خواهند داد.به عراق بروید.

اشتری در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان اینکه مرزها در هیچ زمانی به طور کامل بسته نشده است، تصریح کرد: در صورت بسته بودن، اکثر مرزهای ما به جز مرز خسروی که ساعت مشخصی برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده، 24 ساعته باز است.

وی همچنین گفت: هیچ جاده ای در داخل کشور مسدود نیست هر چند در برخی از جاده ها از جمله مهران ترافیک سنگینی وجود داشت که در چند روز گذشته تلاش کردیم این جاده ها را مدیریت کنیم و اکنون وضعیت رو به بهبود است.

اشتری همچنین در بازگشت به کیشور به زائران توصیه کرد و از آنان خواست در زمان خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به محل زندگی خود بروند.

پایان پیام