اجتماعی

زمین‌لرزه ۵.۸ ریشتری در هرمزگان/ اعزام تیم‌های ارزیاب

سخنگوی سازمان اورژانس کیشور از وقوع زمین لرزه هایی به بزرگی 5.7 و 5.8 ریشتر در حوالی بندر خمر در استان هرمزگان خبر داد.

مجتیبی خالدی در گفت و گو با ماه نیوز در این خصوص گفت: حوالی ساعت 20:37 امروز زمین لرزه ای به قدرت 5.7 در مرز خلیج فارس، هرمزگان و جزیره قشم بندر خمر را لرزاند و یک دقیقه بعد یعنی حوالی حوالی. 20:00. :39 نیز زمین لرزه ای با شکتر 5.8 ریشتر همین رازین را بری دوم لرزاند لرزاند.

خالدی اظهار داشت: این زمین لرزه در عمق 5.7 کیلومتری زمین و زمین لرزه 5.8 در عمق 9 کیلومتری زمین رخ داده است.

مهدی ولی پور، مدیرعامل سازمان امداد و نجات ارتش سرخ هلال نیز گفت: وقوع دو زمین لرزه به بزرگی 5.7 و 5.8 ریشتر حوالی ساعت 20:37 و 20:39 امروز در در پیر منطقه تیم های ارزیاب به مهل بندرخمر استان هرمزگان را لرزاند.

رئیس سازمان امداد حلال احمر ادامه داد: با توجه به عمق و شدت زلزله بلافاصله با منطقه تماس گرفته شد و با توجه به مشخصات آیین نامه زلزله تیم های ارزیاب برای بررسی و امداد رسانی به حادثه دیدگان به محل اعزام شدند.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کیشور پس از دو ساعت وقوع دو زمین لرزه 5.8 و 5.7 ریشتری در استان هرمزگان گفت: 10 تیم امداد و نجات و پنج تیم امداد و نجات به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.

وی ادامه داد: تمامی مراکز اورژانس استان نیز آماده باش هستند و بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان بندرعباس نیز اعلام آمادگی کرده اند.

اخبار تحمیلی متعاقب متعاقبا اعلام خواهد شد