هنری و فرهنگی

زنده‌گیری پلنگ ایرانی در تلویزیون

مجموعه مستند «املیات پلانگ» امشب ساعت 22:00 با نمایش تصاویر بزهایی از زندگی از شبکه مستند پخش می شود.

به روبوت ماه نیوز به نقل از زائری سیما، فتح امیری به این در کاکتی گفت این سلمه 13 بازینهفته از پایان نامه دوکتری محمد صادق فرحادی‌نیاست. Theme of the thesis is «Ecology bed Irani در شمال شرق ایران با تقرب بر پرک ملی تاندوره» است. گروه مستند از ابتدای نگارش این پایان نامه فیلمبرداری خود را آغاز کرده و تصاویر بکر و دیده نشده عملیات تخت را به نمایش گذاشته ایم.

وی درباره تحقیق این مجموعه اسناد به کارگردانی نیما عسگری گفت: آقای البته قبلا تجربه همکاری با ایشان را داشته ام. در سال 1393 که مستند «در جستوی پلنگ ایرانی» را ساختم، ایشان به عنوان محقق در تیم من حضور داشتند.

امیری با اشاره به جزئیات محتوای ویدیویی این سند گفت: در آن سولمه شیونگی و تهـــکی بری پلنگ بری بری برا دوکنتزازی شده و به درازی است.

تهیه کننده مستند «emaliat plung» সার্য়্তে জিন্তে জিন্দে গিন্ডি গির্গিন ক্রিনান্র্ধ্র্র্র্যা: در واقع تقریباً هیچ دانش علمی در مورد بستر ایرانی وجود ندارد و اطلاعات اصلی مربوط به مشاهداتی است که چوپانان دیده اند. اتفاقی است که وقتی آن را زنده می کنید و گردنبند خاص و هوشمندی را که ماهواره های جی پی اس روی گردنش دارد می گذارید، به راحتی می توانید قلمرو آن را پیدا کنید، بفهمید در فصول مختلف کجا می رود و …

وی ادامه داد: البته باید مراقب بود که عملیات بقا دانش بنیان و پیچیده باشد. مثلا نحوه استفاده از آن محاسبه شود تا بستر آسیب نبیند و بعد از آن دستگاه شبیه اسب نباشد.

تهیه کننده مستند «املیات پلانگ» در پایان درباره روند تولید این مجموعه گفت: همزمان با آغاز مقاله پایانی، فیلمبرداری مستند را آغاز کردیم. روند تولید این مجموعه مانند دیگر مستندهای زندگی بود و بسیار طولانی و با سختی های فراوانی همراه بود. گاهی اوقات نزدیک به 20 روز در خانه می مانیم تا زمانی که یک تخت روی زمین گذاشته شود و بتوانیم روند کار را نشان دهیم.

به گزارش ما، این مجموعه مستند جمعه ها ساعت 22:00 از شبکه مستند پخش می شود و تکرار آن ساعت 12:30 روز بعد خواهد بود. از دیگر عوامل این سند می توان به حضور سوگل مرادی و محمدصادق فرهادی در قسمت ویرایش اشاره کرد.

پایان پیام